Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Dejme přednost tuzemským vínům

26. březen 2020  České nápoje   komentáře (0)  434 x

Svět se zastavil a spolu s ním i my. Právě teď nastává období, kdy trávíme s rodinou či partnerem nejvíce času za posledních několik let. Ve společnosti sklenky moravského nebo českého vína zavzpomínejme na zážitky, pusťme si oblíbenou komedii anebo si naplánujme společné zážitky. Kromě strávení příjemné chvíle, kdy si vychutnáme lahodná vína, tak ale podpoříme i naše vinaře a domácí produkci.

Dejme přednost tuzemským vínůmDejme přednost tuzemským vínům

Moravská a česká vína si dlouhodobě zaslouží pozornost pro svou osobitost, ale také pro nespornou kvalitu, kterou dokazují mnohými úspěchy na různých mezinárodních soutěžích. „Naše vína se směle mohou srovnávat se všemi zahraničními a nebál bych se ani říct, že jsou v něčem i lepší. V této těžké době se musíme navzájem umět podpořit. Platí to ve všech oborech naší ekonomiky a samozřejmě i pro naše vinaře a jejich vína. Nákupem vín tak pomůžeme našim vinařům překonat tuto těžkou dobu a dáme jim možnost, aby pro nás nadále vyráběli skvělá a výjimečná vína. Byla by přece škoda o ně přijít, když dělají dobrou vizitku celé naší zemi,“ komentuje podporu moravských a českých vín JUDr. Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR.

Aktuální situace přinesla společnosti i velká pozitiva. Semkli jsme se a podporujeme se. „Je skvělé, že se v celé zemi mezi lidmi vzedmula velká vlna solidarity, chceme si navzájem všichni více pomáhat. Věřím, že podobná solidarita se odrazí i v tom, že zákazníci budou chtít podpořit svého vinaře, že si jeho vína objednají na e-shopu nebo ve svém okolí najdou vinotéku, která ještě nějakým způsobem funguje a víno koupí tam,“ hledá světlé momenty na aktuální situaci Ing. Tomáš Vican, MBA, MSc., Ph.D., majitel Vican rodinného vinařství Mikulov, které je aktuálním držitelem titulu Vinařství roku.

Jak můžeme podpořit naše vinaře či celkově domácí produkty?

Domácí produkci podpoříme velmi snadno. „Už jenom tím, že si naše vína budete kupovat, budete je s radostí pít a užívat si jejich výjimečnost. A až to situace dovolí, budeme velmi rádi, když se za námi přijdete podívat. Pravidelně pořádáme několik velmi pěkných akcí, které se těší velké oblibě. Sledujte vinaře na sociálních sítích, kde pravidelně přináší nejnovější dění z vinařství, a těšte se z vín, které vám s radostí představují,“ sděluje Ing. Bořek Svoboda, ředitel v Zámeckém vinařství Bzenec, které získalo titul Šampion salonu vín – národní soutěže vín 2020, největší a nejvyšší soutěže vín v České republice.

Pokud se nemůžete zastavit v obchodě, vyzkoušejte objednávku přes e-shopy jednotlivých vinařů, vináren či jiných e-shopů s alkoholem. Zastavte se ve vinárně anebo kontaktujte svého vinaře. Zájem o láhev vína a podporu domácího vinařství je velmi potěší.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist