Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Festival vína VOC Znojmo byl návštěvnicky rekordní

17. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  239 x

Festival vína VOC Znojmo, který se konal ve středu 8. května již pojedenácté, trhl návštěvnický rekord! „Návštěvnost měříme vždy podle počtu vydaných skleniček. Letos jich bylo 9 900, což znamená, že jsme překonali absolutní návštěvnický rekord z roku 2015, tehdy přišlo 8 800 lidí,“ počítá František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Festival vína VOC Znojmo byl návštěvnicky rekordníFestival vína VOC Znojmo byl návštěvnicky rekordní

Chtěli bychom poděkovat nejen našim podporovatelům, tedy městu Znojmu, Vinařskému fondu a panu ministrovi zemědělství Miroslavu Tomanovi, ale zejména děkujeme návštěvníkům za skvělou atmosféru, která ve městě po celý den festivalu panovala,“ dodává Koudela.

Festival vína VOC Znojmo se totiž stává jednou z hlavních kulturně-společenských akcí Znojma. „Festival se díky své návštěvnosti pro nás stává takovým druhým vinobraním. Pro srovnání – na loňském vinobraní degustovalo u rotundy za dva dny celkem 16 450 lidí,“ připomíná Koudela jednu z hlavních scén Znojemského historického vinobraní, které se koná každoročně v září a je největší akcí svého druhu u nás.

Osvědčila se i vytvořená sklepní ulička přímo před stánky s vinaři, kde lidé degustovali u vinných sudů různých velikostí, jež doplňovaly stovky stolů a stolků na náměstí. „Při tak velkém počtu návštěvníků se to ukázalo jako výborný nápad, navíc to i dobře vypadalo. Příští rok sklepní uličku určitě zopakujeme,“ doplňuje Koudela.

Milovníci kvalitního vína, dobré hudby a lahodné gastronomie zaplnili nejen Horní náměstí, kde probíhal hlavní program, ale i přilehlé odrůdové ulice – Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Se skleničkou v ruce jste návštěvníky mohli potkat také u rotundy nebo u Vlkovy věže, informačního centra VOC Znojmo. Lidé zkrátka korzovali po celém městě.

V rámci festivalu, kde se nabízelo 81 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od 17 vinařů VOC Znojmo, se vypilo celkem 5 270 lahví, tedy 79 000 degustačních vzorků.

Na sklenku dobrého vína zavítali nejen místní a lidé z okolí, ale milovníci vína z celé republiky. „Namátkově můžeme zmínit třeba návštěvníky z Olomouce, Ostravy, Třebíče, Jihlavy, Brna Karlových Varů, Děčína, Zlína, Českých Budějovic, Kladna, Prahy, Velkého Meziříčí nebo Pardubic,“ vypočítává Koudela.

Návštěvníci se ve velkém účastnili také soutěže o ceny, kdy podmínkou bylo umístění fotografie na Instagram s hashtagem #vocznojmo. Dva šťastlivci si dokonce odnesli cenu hlavní – roční vinnou rentu. Ti musel ale mj. prokázat i určitou znalost vín, na pódiu je totiž čekal kvíz s moderátorem, kterým nebyl nikdo jiný než Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR.

Festival vína VOC Znojmo je označován za den vína, folklóru a gastronomie, podstatnou součástí festivalu je tak bohatý program. Přivítali jsme tu například folklórní soubor Ženičky a Klebetnice, Lakomou Bárku, balkánský temperament v podání Shum Davar nebo Objev roku 2019 – děvčata z Vesny. Večerní program tradičně zakončili místní – Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Festival doplnila ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připravili přední nejen znojemské hotely a restaurace na několik způsobů.

Kompletní fotogalerii z Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na ve speciální sekci na našem webu i na našem Facebooku. Těšit se můžete i na nové video z festivalu, které jistě vystihne nezaměnitelnou atmosféru tohoto výjimečného dne.

Další ročník festivalu se koná 8. května 2020. „Příští festival vychází na pátek, a tak věřím, že pokud vyjde počasí, překonáme i letošní rekord,“ těší se František Koudela.

Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist