Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Finalisté soutěže Vinařství roku 2017 jsou již známí

8. listopad 2017  České nápoje   komentáře (0)  1141 x

Finalisté, kteří budou bojovat o titul v osmém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou již pro letošek vybráni. O vítězství bojují malá, střední a velká vinařství. Vítězové těchto kategorií a absolutní vítěz soutěže pak budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 18. ledna v Brně.

Finalisté soutěže Vinařství roku 2017 jsou již známíFinalisté soutěže Vinařství roku 2017 jsou již známí

Do letošního ročníku soutěže bylo nominováno 54 vinařů a vinařských společností ve třech kategoriích podle velikosti produkce. Porota složená ze zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu se v letošním roce vzácně shodla a v kategorii malých vinařství vybrala stejným počtem hlasů čtyři vinařství. Tradiční finálová devítka vinařství se tak letos rozšíří, a usilovat o titul absolutního vítěze tak bude letos vinařství hned deset.

Kategorie malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)

Víno J. Stávek

Jakub ŠAMŠULA - vinařství

VICAN rodinné vinařství s.r.o.

Vinařství Škrobák

Kategorie střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)

Vladimír Tetur

Vinařství Trpělka a Oulehla

Gotberg, a.s.

Kategorie velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s.

NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s.

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

“Na rozdíl od běžných vinařských soutěží je Vinařství roku postaveno na komplexním hodnocení přihlášených společností. Porotce tak zajímá kromě kvality vína také další parametry jako např. zapojení do rozvoje vinařství. V tuto chvíli se tedy nedá říci, že by někdo z finalistů byl favoritem a měl větší šanci na úspěch. Rozhodne až hodnocení jednotlivých vinařství přímo v jejich sídle,“ vysvětluje prezident Svazu vinařů ČR JUDr. Tibor Nyitray.

Během listopadu navštíví sedmičlenná komise, sestavená z dalších odborníků, konkrétní vinařství a komplexně zde posoudí jejich činnost v uplynulém roce a definitivně tím rozhodne o vítězích.

Završením celého hodnotitelského procesu bude 18. ledna slavnostní galavečer v Brně, na němž budou udělena ocenění výhercům ve třech soutěžních kategoriích a vinaři i veřejnost se dozví, kdo bude hrdým držitelem titulu absolutní vítěz Vinařství roku 2017.

Vítězi titulu Vinařství roku se v minulosti stala vinařství Vinselekt Michlovský a.s., Bohemia Sekt, a.s., Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, a.s., Sonberk a.s., Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a.s. a Zámecké vinařství Bzenec.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist