Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Finalisté soutěže Vinařství roku 2019 jsou známí

16. prosinec 2019  České nápoje   komentáře (0)  228 x

Odborná porota vybrala devět finalistů, kteří budou bojovat o titul v desátém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku. O titul pro absolutního vítěze se utkají tři malá, tři střední a tři velká vinařství. V kategorii Malá vinařství o titul nejvyšší bojuje vinařství VOC Znojmo, konkrétně Vinařství Piálek & Jäger.

Finalisté soutěže Vinařství roku 2019 jsou známíFinalisté soutěže Vinařství roku 2019 jsou známí

V roce 2015 získalo titul Vinařství roku Vinařství rodiny Špalkovy, které také patří VOC Znojmo. Přeji stejný úspěch i vinařství Piálek & Jäger. Troufám si říci, že ve finále nejsou rozhodně náhodou. Tato nominace do finále jen potvrzuje kvalitu a inovátorský přístup vinařství Piálek & Jäger,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Myslím, že dlouhodobě patříme mezi špičku mezi moravskými vinaři, a to především ve spojením s gastronomii. Svědčí o tom i spousta ocenění v zahraničí a úspěchy i se suchými víny. V roce 2018 jsme na soutěži AWC Vienna byli nejlepším vinařstvím za Českou republiku na AWC Vienna 2018. Naším želízkem v ohni je především osobitost našeho vinařství, a to od vlastních návrhů etiket, designu našich sklepů a prezentací až po samotná originální vína. Také za námi nestojí žádný investor a firmu jsme vytvořili sami od úplných začátků. Přistupujeme k naší práci osobně a autenticky, proto nebylo potřeba se zvlášť připravovat,“ dodává Kamil Piálek.

V další fázi soutěže teď posoudí sedmičlenná odborná komise přímo v jednotlivých vinařstvích, do jaké míry naplňují finalisté stanovená soutěžní kritéria, a definitivně rozhodne o vítězích.

Všichni finalisté vyrábějí vynikající vína, ale to pro úspěch na soutěži Vinařství roku samo o sobě nestačí. Adepti na titul musí po všech stránkách vynikat a dlouhodobě reprezentovat tu nejlepší praxi, protože právě taková vinařství posouvají celý náš obor kupředu a mohou právem sloužit jako vzor pro všechny ostatní,“ přibližuje podstatu soutěže prezident Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray.

Vítězové Vinařství roku 2019 budou slavnostně vyhlášeni 30. ledna na brněnském výstavišti. Soutěž pořádá Svaz vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje. Více informací na www.svcr.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist