Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Finalisté Vinozoom Vinařství roku 2022

30. listopad 2022  České nápoje   komentáře (0)  268 x

V poslední fázi tříkolového systému hodnocení 13. ročníku prestižní oborové soutěže VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2022 navštívila devítku finalistů ve dnech 27. - 29. listopadu odborná komise. Jejím úkolem bylo přímo ve vinařstvích posoudit předpoklady pro zisk prestižního titulu, a to jak v jednotlivých kategoriích – malá, střední a velká vinařství, tak u titulu nejvyššího, tedy absolutního vítěze.

Finalisté Vinozoom Vinařství roku 2022Finalisté Vinozoom Vinařství roku 2022

Odborná sedmičlenná komise složená ze zástupců vinohradníků a vinařů, obchodu s vínem, vinařského školství, žurnalistiky, marketingu, architektury či designu po tři dny zkoumala reálný stav vinohradů a výrobního provozu jednotlivých vinařství, aby si udělala ucelený obrázek o tom, nakolik každý z finalistů v rámci své kategorie i celkově převyšuje obvyklou úroveň v oboru.

„Komise navštívila postupně všech 9 finalistů. V neděli 27. 11. odstartovala hodnocení v Čechách, ve vinařstvích Bohemia Sekt a Vinné sklepy Kutná Hora. Následně se přesunula na Moravu a v pondělí 28. 11. zavítala do THAYA vinařství, Víno Kadrnka, vinařství Plenér a ANNOVINO VINAŘSTVÍ LEDNICE. Závěrečný den hodnocení, úterý 29. 11., pak věnovala vinařstvím Krásná hora, Škrobák a CHATEAU Valtice – Vinné sklepy Valtice,“ přiblížil průběh hodnocení PhDr. Martin Chlad, prezident Svazu vinařů ČR a dodal: „při hodnocení daného vinařství komise hodnotila objektivní i subjektivní kritéria jejich činnosti. V této soutěži tak nejde jen o skvělá vína, ale záleží na mnoha dalších aspektech, kterými vinařství především v uplynulém roce přispělo k rozvoji oboru jako takového.

Na základě načerpaných poznatků komise rozhodne o vítězích v kategorii malých, středních a velkých vinařství a to, které z nich bude v oboru vynikat nejvíce, určí absolutním vítězem a držitelem titulu VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhne 26. ledna ve Hvězdárně a planetáriu Brno. Udělena budou také ocenění – LOMAX Enolog roku, Počin roku, Cena prof. Viléma Krause a nově Cena studentů MENDELU. Galavečer bude opět moderovat pan Marek Eben.

Odborná komise:

  • Ing. Ondřej Chloupek – Vedoucí odboru kontroly vína Státní zemědělské a potravinářské inspekce, tajemník Komise pro hodnocení a zatřiďování vína
  • Ing. arch. Ondřej Chybík – uznávaný architekt a spolumajitel architektonického studia CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS
  • Libor Nazarčuk – uznávaný tuzemský sommelier, člen představenstva Asociace someliérů ČR, obchodník s vínem
  • prof.  Ing. Mojmír Baroň, Ph.D. – vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství na ZF Mendelu, významný vinařský odborník
  • Klára Kollárová – Národní sommelierka České republiky
  • Daniel Kříž – specialista na PR, media relations a marketing
  • Vilém Kraus – vinohradník

 

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje. Akce je pořádána pod záštitou hejtmana Mgr. Jana Grolicha a JUDr. Markéty Vaňkové, primátorky statutárního města Brna. Generálním a titulárním partnerem je i letos e-shop s moravskými a českými víny VINOZOOM. Hlavními partnery jsou Vinolok, výrobce skleněných uzávěrů a Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově. Přírodní minerální vodu s unikátním složením dodá společnost Krondorf. Během celého průběhu soutěže se degustují vína z ručně vyrobených skleniček sklárny KVĚTNÁ 1794. Dalšími partnery jsou J&T Banka, Haier vinotéky, Lomax, Vetropack, ACO a S&K LABEL. Soutěž podporuje také Hvězdárna a planetárium Brno a Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist