Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Fotbalové Mistrovství Evropy vinařů se letos koná v České republice

13. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  402 x

Evropský fotbalový šampionát vinařů VINO EURO 2020 se uskuteční ve dnech 19. až 23. května 2020 poprvé v České republice a prezidenti jednotlivých vinařských reprezentací dorazili symbolicky na svátek svatého Martina, aby vylosovali složení základních skupin šampionátu. Českou republiku bude reprezentovat tým FC Vinaři České republiky. VINO EURO 2020 probíhá za podpory Jihomoravského kraje.

Fotbalové Mistrovství Evropy vinařů se letos koná v České republiceFotbalové Mistrovství Evropy vinařů se letos koná v České republice

Ústřední myšlenkou mistrovství je spojovat lidi, odbornou i širokou veřejnost, prostřednictvím fenoménů, jakými jsou fotbal a víno, a proto i samotný los proběhl v bezprostřední blízkosti milovníků dobrého vína – na náměstí Svobody, kde probíhá tradiční Svatomartinský košt. Za účasti hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, a dalších významných hostů proběhl los zápasů v základních skupinách mistrovství, kterého se zúčastní 8 týmů. Vedle reprezentace České republiky nastoupí vinaři ještě z Itálie, Maďarska, Německa, Portugalska, Rakouska, Slovinska a Švýcarska.

V základních skupinách los svedl dohromady ve skupině A/ týmy Německa, Itálie, Švýcarska a Slovinska, ve skupině B/ týmy Maďarska, České republiky, Rakouska a Portugalska. Vítězové základních skupin se pak utkají v semifinále s týmem na druhém místě protější skupiny. Ostatní týmy budou hrát o umístění.

„Víno téměř automaticky patří k symbolům jižní Moravy a vinný hrozen najdete i v našem krajském znaku. Málokdo si možná ale uvědomí, že z vinařských oblastí Jihomoravského kraje pochází také řada našich fotbalových reprezentantů. A proto je mi velkou ctí, že se mohu zúčastnit losování evropského šampionátu vinařů a vylosovat utkání VINO EURO 2020 společně s Miroslavem Kadlecem, kapitánem fotbalových vicemistrů Evropy z roku 1996, ne náhodou rodákem ze Slovácka. V roce 2020 se tak město Brno stane díky konání prestižní Světové vinařské soutěže Concours Mondial de Bruxelles a také díky Fotbalovému Mistrovství Evropy vinařů doslova celosvětovým hlavním městem vína a vinařů,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Základní skupiny odehrají týmy na čtyřech fotbalových stadionech ve Znojmě. Na vyřazovací boje se přesunou do Uherského Hradiště, kde na městském stadionu Miroslava Valenty proběhne 23. května finálový zápas.

„Protože VINO EURO 2020 stojí kromě vinařství a fotbalu také na vzájemném vzdělávání vinařů a oborové výměně zkušeností, proběhne v předělové části šampionátu v Mikulově mezinárodní vinařská konference, kde vystoupí přednášející z některé z vinařských univerzit/fakult v Pise, Lisabonu, Geisenheimu, Mariboru a také v Brně, respektive Lednici,“ vysvětlil nefotbalový rozměr tohoto setkávání vinařů z celé Evropy PhDr. Martin Chlad, prezident reprezentačního výběru FC vinaři České republiky a organizátor mistrovství.

Na fotbalovém trávníku se historicky poprvé utkaly vinařské reprezentace v roce 2010 v Itálii. O rok později v Maďarsku šlo už oficiálně o první Mistrovství Evropy vinařských fotbalových reprezentací a od roku 2012 byl pro šampionáty nastaven dvouletý cyklus. Česká, resp. moravská reprezentace se poprvé kvalifikovala na VINO EURO v roce 2018 ve Slovinsku, kde při své premiéře získala bronzové medaile a zaujala natolik, že se hostitelem hned následujícího mistrovství v roce 2020 stala Česká republika.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist