Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Habánské sklepy finalistou Vinařství roku

18. leden 2021  České nápoje   komentáře (0)  320 x

Prestižní soutěž o titul Vinařství roku 2020 zná všech devět finalistů v kategoriích malé, střední a velké vinařství. V kategorii velké vinařství, tedy s produkcí nad 250 000 l za rok, bylo vybráno i vinařství Habánské sklepy z Velkých Bílovic. O titul Vinařství roku 2020 se budou Habánské sklepy ve své kategorii ucházet společně s Vinařstvím LAHOFER a vinařstvím CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice. Po návštěvě všech finalistů porota vybere jak vítěze kategorií, tak i absolutního vítěze – Vinařství roku 2020. Titul „Vinařství roku“ je udělován nejen za vynikající kvalitu vín, ale i za celoroční rozmanitou práci, ať už na vinicích, ve sklepích nebo práci soustředěnou do dalších činností a aktivit.

Habánské sklepy finalistou Vinařství rokuHabánské sklepy finalistou Vinařství roku

„Z postupu do finálové trojice velkých vinařství v soutěži Vinařství roku máme velkou radost,“ říká Josef Svoboda, ředitel Habánských sklepů. „Rok 2020 byl pro všechny vinaře náročný, přesto se nám díky poctivé práci všech kolegů podařilo vyrobit výborná vína i posunout naše vinařství zase o kus dopředu. Mrzí nás, že letos byla omezená možnost setkání se s milovníky vín, věříme však, že se vše brzy vrátí do normálu. Čas, během nějž jsme u nás nemohli uvítat návštěvníky, jsme využili pro zdokonalení návštěvnické trasy, vinotéky i souvisejících služeb,“ dodává Josef Svoboda.

Vinařství Habánské sklepy bylo založeno roku 1614 ve Velkých Bílovicích, tradiční moravské vinařské obci v dobách největšího rozmachu vinařství na Moravě. Za jeho vznikem stojí Habáni, skupina reformních novokřtěnců, kteří byli zručnými řemeslníky, výbornými staviteli a, jak se ukázalo, i vynikajícími vinaři. Habáni z Velkých Bílovic odešli již dávno, to podstatné z jejich doby však v Habánských sklepích přetrvalo dodnes: houževnatost a pracovitost zdejších vinařů, úcta k půdě a révě i pečlivý dohled na každou fázi výroby vína. Díky tomuto dědictví dodnes vznikají v Habánských sklepích unikátní vína s neopakovatelným charakterem.

Za běžného stavu vinaři v Habánských sklepích rádi vítají návštěvníky na rozsáhlé prohlídkové trase i v místní vinotéce, která vedle tradičních, oblíbených vín nabízí možnost ochutnat i speciální archivní vína.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist