Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Inovativní technologie pro uchovávání šumivých vín

20. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  306 x

Po uvedení očekávaného systému Coravin Sparkling™ na trh oznámil globální inovátor v oblasti vinařských technologií strategické partnerství s předním výrobcem luxusních vín a lihovin, společností Moët Hennessy. Společnost Coravin se tak stane oficiálním partnerem pro uchovávání šampaňských značky Moët Hennessy, který přinese revoluci do konzumace šumivých vín. Oba partneři společně zajistí distribuci systému po celém světě, přičemž se budou zaměřovat na restaurace, vinárny a další zařízení, kde se konzumují vybrané nápoje přímo na místě.

Inovativní technologie pro uchovávání šumivých vínInovativní technologie pro uchovávání šumivých vín

Společnost Coravin, Inc. je známá především díky svému systému pro uchovávání vína, který prodlužuje životnost láhve po odlití vstřikováním inertního plynu. Donedávna byl k dispozici pouze pro nešumivá vína, ale po rozsáhlém testování ve spolupráci s globálními značkami skupiny Moët Hennessy, mezi něž patří Dom Pérignon, Krug, Veuve Clicquot, Ruinart a Moët & Chandon, byl nově vytvořen také systém Coravin Sparkling™. Ten zajišťuje zachování kvality těch nejlepších lahví šampaňského a jiných šumivých vín ještě několik týdnů po vypití první sklenky.

Cílem společnosti Coravin je zpřístupnit kvalitní vína a šampaňské návštěvníkům restaurací a dalších podniků tím, že usnadní jejich konzumaci po skleničkách. To, že uznávaný světový lídr v oblasti šampaňského a luxusních šumivých vín nejen podpořil, ale i přijal naši technologii, je pro nás jako relativně mladou společnost veliká pocta," řekl Christopher Ladd, generální ředitel společnosti Coravin.

Po osmi letech vývoje je systém Coravin Sparkling™ prvním univerzálním řešením pro zachování vlastností šumivého vína v lahvi při podávání po skleničkách. Jeho zátka Sparkling Stopper se bezpečně uzamkne na každé 375ml láhvi, 750ml láhvi nebo láhvi Magnum, zatímco zařízení Sparkling Charger po podávání vína vstřikuje do láhve oxid uhličitý, aby si víno zachovalo svou šumivost.

Didier Mariotti, sklepmistr společnosti Veuve Clicquot, řekl: „Systém Coravin Sparkling dokáže po dobu dvou týdnů skvěle uchovat chuť a pocit v ústech, který by měl zažít každý konzument našeho šampaňského. Jedná se o první produkt svého druhu, který dosahuje této úrovně."

Systém Coravin Sparkling bude mít také ekonomický přínos pro restaurace a bary, protože prakticky eliminuje riziko plýtvání a zároveň zpřístupní prestižní šampaňské běžným spotřebitelům.

Naším posláním je a vždy bylo vytvářet skvělé zážitky pro naše zákazníky. Nový systém společnosti Coravin umožní milovníkům šampaňského objevit a vychutnat si výjimečné lahve. Našim partnerům z řad těch nejlepších restaurací, barů a klubů umožní nabízet naše značky šampaňského a ostatních šumivých vín po skleničkách a zároveň je udržovat čerstvé po dobu několika dnů či týdnů." - Philippe Schaus, prezident a generální ředitel společnosti Moët Hennessy.

Vytvoření tohoto systému bylo vždy mým snem. Nyní, když se nám to podařilo, jsem nesmírně hrdý na to, že můžeme být partnerem společnosti Moët Hennessy a rozšířit tak možnosti, jak si lidé ze všech koutů světa mohou vychutnat šumivá vína," řekl Greg Lambrecht, zakladatel společnosti Coravin.

Systém Coravin Sparkling™ je k dispozici po celém světě pro domácí i profesionální použití prostřednictvím webových stránek společnosti Coravin. Další informace o společnosti Coravin naleznete na www.coravin.com.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist