Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Italové pijí méně a zodpovědně

6. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  424 x

Alespoň tak to uvedl průzkum festivalu Vinitaly, jehož výsledky byly zveřejněny během 53. ročníku mezinárodní výstavy vín Vinitaly ve Veroně. Spotřeba vína v Itálie za poslední 20 let sice poklesla, ale požitek z vína zůstává stále nenahraditelnou součástí životního stylu Italů.

Italové pijí méně a zodpovědněItalové pijí méně a zodpovědně

Přestože se za posledních dvacet let konzumace vína snížila téměř o jednu pětinu, trh zůstává stabilní. Informace uvedla výzkumná společnost Vinitaly Observatory na základě odhadů produkce pro rok 2018. V České republice, která je oproti tomu známá spíše jako země piva, je tomu naopak – víno nabývá na popularitě a jeho spotřeba stále stoupá.

U mladých frčí Spritz

Obliba jednotlivých druhů vín se liší jak podle věku konzumentů, tak podle krajů a měst. Na vínu postavený Spritz v mnoha svých variantách je obzvláště populární mezi mladšími spotřebiteli po celé Itálii, hlavně ale ve velkých městech. Červené víno vede na jihu, zatímco v okolí Benátek jsou nejpopulárnější vína šumivá, jejichž spotřeba stoupá i u nás.

Požitek je pro Italy víc než znalost či cena

Italové na cenovku vína jako na hlavní ukazatel při výběru rozhodně nehledí, o to více se soustředí na oblast, ze které víno pochází. V průzkumu to uvedlo přes 60 % respondentů. Nejdůležitějším faktor pro výběr vína je ale smyslový požitek, kterému přikládají důležitost zejména ženy. Odbornější znalost je až na druhém místě a v ní vynikají spíše muži.

Italové také sáhnou po pivu či destilátech, ale jenom někdy

To, že víno je pro Italy národním pokladem, není žádnou novinkou. Zajímavý je ale důvod, proč tomu tak je. Víno pokládají za pojítko mezi generacemi. Celkem 9 z 10 občanů cítí, že vášeň k hroznům je nepostradatelnou součástí jejich kultury. Narozdíl od lihovin je pro většinu dotazovaných víno tradicí, elegancí a kulturou. I jižanský národ sáhne po pivu, ale při jiných příležitostech, než by se hodilo elegantní víno. Pivo je v myslích Italů sladěno s přátelstvím a každodenní rutinou.

Průzkum vypracoval mezinárodní veletrh vína a destilátů Vinitaly ve spolupráci s Wine Monitor

 

Červené víno

Je nejvíce oblíbené mezi muži mezi 55 a 73 lety, kteří sebe označují jako zdrženlivé a relaxované.

 

Bílé víno

 

Mají v oblině zejména singles žijící ve střední Itálii, baby boomers a aktivní lidé. U mladých mileniálů, na Jihu země se ale neprosadí.

Spritz

Pijí nejvíce mladí do 38 let, spíše ženy s VŠ, aktivní a společenské. Méně populární je u singles a baby boomers.

Šumivé víno

Má podle průzkumu rád každý! Či po něm neváhá sáhnout při slavnostních okamžicích, což je možná klíčem k úspěchu tohoto druhu vína.

Vinařská turistika

Téměř všechny generace Italů se neváhají vypravit na dovolenou za vínem. Avšak vinařská turistika je nejvíce populární u lidí, kteří mají vyšší příjem, žijí ve větších městech a jsou sebevědomí a společenští.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist