Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Italský veletrh vína a destilátů Vinitaly představí i organická vína

28. únor 2019  České nápoje   komentáře (0)  166 x

Nejvýznamnější italský veletrh vína a destilátů – Vinitaly se chystá na 53. ročník. Ten proběhne ve dnech 7. – 10. dubna v italské Veroně. Výrobcům, distributorům, restauratérům ale i všem milovníkům vína se naskýtá příležitost ochutnat tisíce vzorků z celého světa. Těm budou letos zasvěceny celé dvě haly. Navíc přibydou sekce vín vyráběných v souladu s přírodou a sekce pro designovou prezentaci vína.

Italský veletrh vína a destilátů Vinitaly představí i organická vínaItalský veletrh vína a destilátů Vinitaly představí i organická vína

Připravte se na inovace ze světa biovín a designu

Jak název napovídá, sekce Organic Hall se bude věnovat výrobě vín v souladu se současnými evropskými předpisy se zaměřením na udržitelnost výroby. Trendem poslední doby je totiž právě produkce vín šetrná k životnímu prostřední. Partnerem je italská federace organického biodynamického zemědělství.

Vinařský trh se kvapem rozvíjí a inovace týkající se produkce vín není to jediné, co současní vinaři sledují. Hned za kvalitou a chuťovou líbivostí vín stojí také vizuální sympatie vinařských produktů. Právě chytlavý marketing bývá klíčem k ulovení zákazníka.

Vinitaly design přináší inspiraci k oslovení spotřebitele prostřednictvím estetiky a vychytávek v oblasti etiket, obalů a doplňků. Ty nejlepší lahve vína, oleje i piva budou oceněny mezinárodní odbornou porotou v rámci obalové soutěže Vinitaly Design International Packaging Competition.

Ochutnejte Kosovo, Maďarsko či Mexiko

Okruh vystavovatelů z tradičních vinařských oblastí jako je Francie, Španělsko či samotná Itálie se letos opět rozroste a také přibydou nové tváře. Premiéru na veletrhu budou mít například vystavovatelé z Maďarska nebo Chorvatska. Návštěvníci budou moci po několika letech ochutnat i vína z Kosova. Kromě vín si mohou zúčastnění vychutnat i rozličné lihoviny z Kuby, Mexika, Kolumbie či dálného východu.

Historickou Veronou se sklenkou v ruce

Během veletrhu také ožije náměstí v historickém centrum města, kde ve dnech 5. – 8. dubna proběhne B2C akce Vinitaly and the City – Vinitaly a město. Na programu budou setkání se zajímavými hosty, hudební vystoupení, nejrůznější mistrovské kurzy věnované vinařskému řemeslu, a především nekonečné ochutnávky vín (www.vinitalyandthecity.com).

K lahodnému moku příjemný doplněk

Součástí Vinitaly je taktéž Enolitech, který se nyní zaměřuje výhradně na výrobní technologie a zařízení v gastronomii. Ve výstavních prostorách proběhne i veletrh Sol & Agrifood, který se zaměřuje na další perlu Itálie – panenské olivové oleje. Zároveň přiblíží pivo a potraviny v horeca sektoru (www.solagrifood.com).

Loňský ročník překvapil

V roce 2018 přilákal veletrh celkem 128 000 návštěvníků ze 143 zemí a 32 000 zahraničních odběratelů. Své produkty zde prezentovalo téměř 4 500 vystavovatelů z celkem 35 zemí na úctyhodné ploše 95 449 m2. Obratem vyprodaná vystavovatelská místa v letošním roce nasvědčují tomu, že loňská hranice návštěvnosti bude pokořena. Díky oblíbenosti veletrhu se také oficiální katalog dočkal 9 jazykových mutací namísto původních tří. Nově si jej přečtete v němčině, francouzštině, španělštině, portugalštině, japonštině a ruštině. Ať už jste odkudkoliv, jste srdečně vítáni!

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist