Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Kamil Prokeš potřetí nejlepším českým someliérem

19. říjen 2022  České nápoje   komentáře (0)  351 x

Mistrovství České republiky sommelierů BOHEMIA SEKT Trophée zná svého vítěze. Stal se jím Kamil Prokeš ze stejnojmenného vinařství, který přesvědčil odbornou porotu, že si díky svým znalostem a dovednostem nejvíce zaslouží titul Sommelier roku 2022.

Kamil Prokeš si titul nejlepšího sommeliera odnesl již potřetí, a tím dosáhl nejvyššího profesního uznání. Držitelů tohoto „hattricku“ je za dobu konání soutěže pouze pět – Ivo Dvořák, Libor Nazarčuk, Tomáš Brůha, Jakub Přibyl a David Král.

„Samozřejmě si titulu nesmírně cením, i toho, že se mi podařilo uspět třikrát. Vyhrát poprvé je asi nejsnadnější, protože nikdo od vás nemá žádné očekávání, podruhé už je to těžší a po třetí nejtěžší, uvedl po soutěži Kamil Prokeš.

Druhou pozici obsadil Martin Parýzek reprezentující společnost Californian Wines, na třetí příčce se umístila Natálie Bordáscová z justWINE Brno. Ve 24. ročníku soutěže předstoupilo před odbornou porotu složenou z předních degustátorů a dalších vinařských odborníků 16 profesionálů, 11 mužů a 7 žen.

„Úroveň sommelierství v Česku neustále stoupá a my to můžeme pozorovat i na kvalitě a rozsahu znalostí našich soutěžících. Letos byla soutěž opravdu velmi vyrovnaná a o tom, kdo postoupí do finále, rozhodovaly skutečně detaily, okomentoval letošní soutěž Ivo Dvořák,“ prezident Asociace sommelierů ČR a?odborný garant soutěže.

„Kamil Prokeš se dnes zařadil mezi sommeliérské legendy, které trojnásobný titul získaly v minulosti. Je výborné, že takových lidí se znalostmi a dovednostmi na nejvyšší úrovni u nás přibývá. Gastronomie teď nezažívá vůbec lehké časy a jsme rádi, že právě i touto soutěží můžeme alespoň trochu ocenit profesionály, kteří se snaží její úroveň neustále zvyšovat,“ řekl Ondřej Beránek, ředitel společnosti BOHEMIA SEKT, hlavního partnera soutěže.

Vítěz získal putovní pohár ze sklárny Moser, šperk ve tvaru tastevinu, symbolu sommelierů, finanční odměnu a dary od partnerů soutěže.

Více informací o soutěži

Pořadatelem akce je Asociace sommelierů ČR, hlavním partnerem společnost BOHEMIA SEKT. Dalšími partnery jsou společnost Pulltex, časopis Wine&Degustation a Asociace hotelů a restaurací ČR. Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist