Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Kurzy o víně od WSET poprvé také v České republice

22. listopad 2016  Richard Chodora   komentáře (0)  730 x

Vinní profesionálové i nadšenci budou moci od roku 2017 studovat certifikované kurzy od Wine & Spirits Educational Trust (WSET) také v České republice. Společnost MKM prošla náročným certifikačním procesem a získala oprávnění pro výuku kurzů „WSET Level 1 Award in Wines“ a „WSET Level 2 Award in Wines and Spirits“.

LogoLogo

Kurzy WSET jsou celosvětově vyhledávanou kvalifikací v oblasti obchodu s vínem a destiláty. Jde o několikastupňový systém navazujících kurzů, na jejichž vrcholu stojí prestižní titul Master of Wine. „Jsem ráda, že můžeme nabídnout tuzemským vinařům, dovozcům, sommeliérům nebo milovníkům vína studijní program WSET. Jde o velmi významný krok k další popularizaci vína v tuzemsku a jedinečnou příležitost pro všechny, kdo si chtějí rozšiřovat obzory a znalosti o víně,“ říká Pavlína Megová, majitelka MKM. „Atraktivitě kurzů jistě přispěje i fakt, že se nám pro kurzy podařilo získat zkušeného a respektovaného lektora Franka Smulderse MW,“ dodává Pavlína Megová.
Ian Harris, WSET Chief Executive, říká „Jako celosvětový leader v rámci kvalifikace a vzdělávání v oblasti vín a destilátů usilujeme o rozšíření našich kurzů napříč trhy, kde je potenciál a zájem rozvíjet znalosti v této oblasti. Česká republika je na evropském trhu stále viditelnější, a proto v ní vidíme unikátní příležitost. Jsme hrdí, že společnost MKM vstoupila do sítě našich partnerů Approved Programme Providers, s cílem nabízet naše kurzy zájemcům z Česka.

Institut WSET byl založen jako nezisková organizace v roce 1969, aby sloužil rostoucím potřebám vzdělávání profesionálů v obchodě s vínem a destiláty ve Velké Británii. Od té doby se WSET stalo celosvětově uznávanou vzdělávací institucí, jejíž kurzy jsou dostupné v 19 jazycích v rámci 70 zemí světa. „Ročně kurzy WSET ve světě absolvuje cca 72.000 lidí a od příštího roku mezi nimi budou i desítky studentů z Česka,“ dodává Pavlína Megová. Výuka v Brně bude probíhat v anglickém jazyce.

Kurz WSET Level 1 Award in Wines je jednodenní kurz, který poskytuje praktický úvod do světa vína. Představuje hlavní odrůdy révy vinné a jejich charakteristické znaky. Popisuje hlavní typy a styly vín, pomáhá studentům získat základní degustační dovednosti a návod jak postupovat při hodnocení a analýze vín.

Kurz WSET Level 2 Award in Wines and Spirits je dvoudenní kurz. Zaměřuje se na vysvětlení postupu výroby vín, definuje faktory, které určují výsledný styl vína, představuje hlavní vinařské regiony světa. Součástí kurzu jsou i principy párování jídla a vína nebo charakteristika hlavních kategorií lihovin a likérů a metod jejich výroby.

Kurzy budou probíhat v centru Brna v prostorách jazykové školy MKM, na adrese Jakubská 1. Ta se stává tuzemským leaderem v oblasti vinného vzdělávání. V loňském roce vydala moderní učebnici WineWords, která je určena všem, kdo se chtějí naučit mluvit o víně v anglickém jazyce. Termíny kurzů WSET a další informace o podmínkách jejich absolvování jsou k dispozici na adrese www.mkm.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist