Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kvalita českých sektů se ukázala na Concours Mondial de Bruxelles

1. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  365 x

„Neuvěřitelný výkon českých sektů a stále stoupající kvalita“, taková slova zazněla z úst odborné poroty prestižní soutěže Concours Mondial de Bruxelles zaměřené na šumivá vína z celého světa, která se v minulých dnech uskutečnila v portugalském městě Anadia. Nejúspěšnějším českým zástupcem letošního klání je vinařství BOHEMIA SEKT se ziskem šesti medailí. Bohemia Sekt Prestige 36 získal dokonce velkou zlatou medaili.

„Každé ocenění nám dělá velkou radost, ale zisk velké zlaté medaile je pro nás skutečně mimořádnou událostí. Navíc uznání výjimečné kvality celé kategorie českých sektů, o kterém oficiálně informovalo vedení soutěže, považujeme za skutečně výjimečný úspěch, který v zahraničí dělá dobré jméno českým sektům i vinařům a je odrazem našeho dlouholetého úsilí,“ uvádí hlavní sklepmistr BOHEMIA SEKTu Josef Švéda, který už více než 30 let dohlíží na výrobu sektů ve Starém Plzenci.

V konkurenci bezmála tisícovky šumivých vín z 23 zemí světa získaly řada Bohemia Sekt Prestige a prémiový sekt Louis Girardot celkem jednu velkou zlatou, dvě zlaté a tři stříbrné medaile. Nejvyšší ocenění v podobě velké zlaté medaile získal Bohemia Sekt Prestige 36.

Český klenot: Bohemia Sekt Prestige 36

Čas je nejlepším přítelem kvalitních sektů. Každý další den, měsíc a rok jim pomáhá získat charakteristickou chuť, plnost a mimořádné aroma. Bohemia Sekt Prestige 36, který nadchl i porotce prestižní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles, leží na kvasinkách déle než tři roky. Jeho cuvée je složeno z pečlivě vybraných šarží moravských vín odrůd Chardonnay a Rulandské modré. Na první pohled okouzlí jiskrně citronovou až zlatou barvou s oranžovými záblesky a jemným, a přesto velmi bohatým, perlením. Jeho chuť je elegantní, dokonale čistá a příjemně vyvážená se svěží pikantní kyselinkou. Za jeho mimořádné kvality mu porota soutěže Concours Mondial de Bruxelles udělila nejvyšší ocenění, velkou zlatou medaili.

www.osobnivinoteka.cz, 360 Kč

Zlatý medailista: Bohemia Sekt Prestige Chardonnay

Jednoodrůdové sekty v sobě naplno odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Kvality jedinečného moravského Chardonnay ocenili v Bohemia Sektu Prestige Chardonnay i porotci letošního ročníku soutěže Concours Mondial de Bruxelles a udělili mu zlatou medaili. Sekt se vyznačuje šťavnatou, medově hebkou chutí připomínající sušené ovoce a elegantní vůní s bohatým aroma citrusového a sadového ovoce, s tóny bílých květů v pozadí. Oku lahodí svou zlatavě žlutou barvou a jemným perlením, které tvoří po obvodu hladiny bohatou korunu.

www.osobnivinoteka.cz, 239 Kč

Harmonická dokonalost: Louis Girardot

Louis Girardot znalce sektů nadchne svými dokonale vyzrálými a harmonickými charakteristikami. Do jeho cuvée jsou pečlivě vybírána nejlepší bílá vína odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay, původem z vinařské oblasti Morava. Vyniká příjemnou zlatavě žlutou barvou, naleželým buketem a harmonickou chutí s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Porota prestižní soutěže Concours Mondial de Bruxelles mu v letošním klání sektů udělila za jeho mimořádné kvality zlatou medaili.

www.osobnivinoteka.cz, 449 Kč

Oceněné sekty:

Velká zlatá medaile – Bohemia Sekt Prestige 36, ročník 2015

Zlatá medaile – Bohemia Sekt Prestige Chardonnay, ročník 2015

Zlatá medaile – Louis Girardot, ročník 2015

Stříbrná medaile – Bohemia Sekt Prestige Brut, ročník 2019

Stříbrná medaile – Bohemia Sekt Prestige Brut, ročník 2017

Stříbrná medaile – Bohemia Sekt Chardonnay, ročník 2019

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist