Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Loni prodal Bohemia Sekt 29 milionů lahví

16. leden 2020  České nápoje   komentáře (0)  324 x

BOHEMIA SEKT loni celkově prodal přes 29 milionů lahví sektů, šumivých nápojů a tichých vín. Společnost tak zopakovala svůj prodejní úspěch z roku 2018. Nejoblíbenějším šumivým vínem byl tradičně Bohemia Sekt demi sec, kterého se prodalo přes 7 milionů lahví. Dařilo se také značkám tichých vín.

Loni prodal Bohemia Sekt 29 milionů lahvíLoni prodal Bohemia Sekt 29 milionů lahví

„Uplynulé dva roky hodnotíme jako velmi úspěšné, a to jak z hlediska prodejů, tak i naplňování dlouhodobé strategie firmy. V obou rocích se nám podařilo překročit hranici 29 milionů prodaných lahví a zároveň růst v kategorii prémiových vín, tedy jakostních a přívlastkových,“ komentuje výsledky ředitel společnosti BOHEMIA SEKT Ondřej Beránek.

Sektů a šumivých nápojů se na českém trhu prodalo bezmála 18 milionů lahví. K úspěchu celé kategorie přispěl i rostoucí zájem o nealkoholické sekty, které společnost nabízí ve dvou variantách – bílé a rosé. Jejich roční prodeje přesáhly hranici 600 tisíc lahví.

Významný nárůst zaznamenala i značka Prosecco Mionetto, kterou BOHEMIA SEKT na českém trhu distribuuje. Meziročně vzrostla o 21 %.

Nárůst prodejů tichých vín

V kategorii tichých vín dosáhly tuzemské prodeje značek Habánské sklepy, Víno Mikulov, Vinařství Pavlov, Chateau Bzenec a další bezmála 10,8 milionu lahví. Meziročně se jedná o 2% růst. Značka Habánské sklepy je nejprodávanější značkou tichých vín v českém maloobchodě.

Zvyšující se prodeje si vyžadují i dlouhodobé investice do výsadby nových vinic, jejich údržby a do výroby. „Jednou z priorit je pro nás zajistit si dostatek moravských hroznů. Proto dál pokračujeme ve výsadbě vinic, nyní obhospodařujeme 540 hektarů. Lépe reagovat na stále rostoucí poptávku po kvalitních tuzemských vínech nám pomůže i vlastní středisko na zpracování hroznů v Mikulově, na jehož výstavbě jsme pracovali tři roky a jehož provoz spustíme v letošním roce,“ dodává Ondřej Beránek. Celkově by nová lisovna měla zpracovávat celkem 8 milionů kilogramů hroznů s tím, že v případě potřeby bude možné její kapacitu v budoucnu navýšit.

Další investice BOHEMIA SEKTU pro rok 2020 budou směřovat také do výroby sektů ve Starém Plzenci, kam společnost pořídí novou degoržovací linku pro výrobu nejvyšší řady sektů klasickou metodou kvašením v láhvi – Bohemia Sekt Prestige.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist