Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Merlot z Chateau Valtice zlatý na mistrovství světa

22. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  280 x

Ve dnech 4. – 6. září se již na tradičním místě, ve švýcarském horském městě Sierre v kantonu Valais, konalo prestižní Mistrovství světa vín z odrůdy Merlot a kupáží s minimálním množstvím 50 % této slavné a celosvětově známé odrůdy, Mondial du Merlot. Moravská vína na této mezinárodní vinařské soutěži získala hned 3 medaile.

Merlot z Chateau Valtice zlatý na mistrovství světaMerlot z Chateau Valtice zlatý na mistrovství světa

Jednu z mála zlatých medailí a zároveň jedinou pro Českou republiku si ze Švýcarska odvezla společnost CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice za svůj Merlot 2017 výběr z hroznů, barrique Premium Collection.  Úspěch doplnili stříbrnou medailí Štěpán Maňák za svůj Merlot 2018 oak aged a Vinařství Glosovi za Merlot 2017 výběr z hroznů.

„Za vína odrůdy Merlot jsme získali již několik ocenění. Mezi největší bezesporu patří vůbec první šampion červených vín v rámci Salonu vín ČR a nedávný obrovský úspěch, šampion kategorie Merlotů na mezinárodní soutěži v USA. Druhé tak významné světové ocenění valtického Merlotu pro naše vinařství v letošním roce už však není náhoda, ale znamená to, že to děláme dobře. Jsem opravdu moc šťastný,okomentoval úspěch David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice a dodal: „Již několik let rádi boříme mýty o tom, že na Moravě nejdou vyrobit světová červená vína. A právě anonymní degustační soutěže ve světě a za účasti zahraničních hodnotitelů jsou jednoznačným důkazem o tom, že velká vína, a i ta červená my moravští vinaři prostě umíme.“

Mistrovství světa této odrůdy se letos zúčastnilo 241 vinařství ze šestnácti zemí světa. Počet vzorků byl rekordní, s 511 víny byl dosavadní rekord překonám o jedenáct procent. Českou republiku v mezinárodní porotě zastupoval pan Miroslav Majer ze společnosti DAVINUS, který byl letos navíc součástí super jury Gran Maestro du Merlot. U kulatého stolu s ním zasedla například italská ikona, známý kritik a autor publikací Yearbook Best Italian Wines, pan Luca Maroni, který byl zároveň prezidentem soutěže. Pro zlatou medaili bylo třeba dosáhnout na 89 bodů, o to je tento úspěch červeného moravského vína větší.

Stejně jako každý ročník i letos byly součástí hodnocení patronáty Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno OIV se sídlem v Paříži a Mezinárodní unie enologů UIOE. Hodnocení Mondial du Merlot je i součástí vinařského hodnotícího grandslamu, organizace VINOFED, která sdružuje právě jen ta nejprestižnější světová klání.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist