Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Mezinárodní soutěž Terravino vyhrálo víno z Moravy

2. prosinec 2019  České nápoje   komentáře (0)  285 x

V krátké době druhý mimořádný úspěch zaznamenala moravská vína na mezinárodní soutěži. Absolutně nejlepším vínem 14. ročníku izraelské soutěže Terravino byl vyhlášen slámový Ryzlink rýnský 2015 z vinařství Vinné sklepy Lechovice. Kromě titulu šampiona si moravská vína odvážejí z Izraele ještě další dvě velké zlaté, 16 zlatých a 12 stříbrných medailí. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Mezinárodní soutěž Terravino vyhrálo víno z MoravyMezinárodní soutěž Terravino vyhrálo víno z Moravy

„Po dvou dnech hodnocení jsem měl tu čest vyhlásit na závěrečném galavečeru absolutního šampiona soutěže. Stal se jím se skvělými 95,4 body slámový Ryzlink rýnský 2015 z Vinných sklepů Lechovice. Blahopřejeme!“ prozradil mimořádně vysoké hodnocení vítězného vína JUDr. Luboš Bárta, který letos předsedal mezinárodní jury (5 komisí, porotci z Izraele, ČR, Argentiny, Austrálie, Francie, Velké Británie, Španělska, Portugalska, Polska, Řecka).

„Jednoznačně největší radost mám z toho, že je to právě Ryzlink rýnský slámové 2015. Už v době, kdy jsem ho posílal na světové soutěže s ostatními našimi ledovými a slámovými a on se jediný vracel bez medailí, jsem věřil, že jeho čas ještě přijde,“ komentoval lechovický triumf Jan Hrachovský, technolog vinařství Vinné sklepy Lechovice. „Tomu vínu prostě není co vytknout. Od barvy, jež je tmavě žlutá s jantarovými odlesky, přes medové aroma s tóny vanilky a mandlí, až po nádherně čistou, šťavnatou ovocnou chuť a dlouhou perzistenci,“ popsal šampiona Jan Hrachovský.

Kromě velké zlaté medaile za šampiona si Vinné sklepy Lechovice odváží další velkou zlatou i za Frankovku, slámové víno 2015 a třetí velká zlatá míří do Vinařství Josef Dufek za Rulandské modré, výběr z hroznů 2015.

Česká republika měla kromě vína své zastoupení i v komisích. Vedle tradiční „dvojky“ Luboše Bárty a Ivy Kováříkové letos hodnotila i česká vinařka a lednická absolventka Ing. et Ing. Lucie Šimonová, která slouží v hodnosti kapitána v jednotkách UN v nárazníkovém pásmu mezi Izraelem a Sýrií.

Terravino, jejímž národním, tedy izraelským, šampionem se stalo Gva'ot Winery s vínem Gofna Reserve Petit Verdot 2017 (velká zlatá medaile a 93,90 bodů) se letos konalo v Jeruzalémských horách v luxusním vinařském resortu uprostřed vinic Istrotel Cramim, což příznačně znamená Vinohrady. V Izraeli se našim vínům tradičně daří. Kromě vysokého počtu medailí, včetně těch nejcennějších, je letošní titul absolutního šampiona už sedmý. V konkurenci vín z více než 20 zemí světa (letos 28) je to úspěšnost naprosto mimořádná.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist