Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mistrovství ČR v blendování vína

9. květen 2022  České nápoje   komentáře (0)  200 x

Kdo namíchá letošní nejlepší cuvée z moravských červených vín? O tom se rozhodne 19. května na Mistrovství České republiky v blendování vína Winemeritage 2022. Vítězové získají dvě stě padesát lahví svého jedinečného nápoje. Společenský večer se soutěžním kláním se uskuteční od 18 hodin ve Hvězdárně a planetáriu Brno.

Mistrovství ČR v blendování vínaMistrovství ČR v blendování vína

O namíchání nejchutnějšího cuvée z moravských červených vín se pokusí několik tří -pětičlenných soutěžních týmů. Vítěze vyberou členové odborné poroty. Autoři nejlepšího cuvée obdrží dvě stě padesát lahví s originální etiketou podle vlastního výběru.

Zasoutěžit si budou moci také hosté - náplní bude degustace vína nazvaná Secret blend. Porotci vytvoří cuvée ze tří odrůd vín. Diváci je budou moci ochutnat a tipovat poměr jednotlivých složek. Host s nejpřesnějším odhadem získá knihu WineWords, poukázku na kurz WSET Level 1 Award in Wines a dárkový balíček od sponzorů.

Součástí akce bude i krátký workshop WSET pod vedením Franka Smulderse MW. Výjimečný raut, volná degustace vín nebo ochutnávka potravin z Jihomoravského kraje oceněných značkou Regionální potravina patří mezi další aktivity, na které se hosté mohou těšit.

Členové poroty budou Frank Smulders MW, Miloš Michlovský, Michal Šetka, Kamil Prokeš, Mike Mazey, Josef Valihrach ml. a Martin Papcun. A večerem bude provázet viceprezident Asociace sommelierů ČR Libor Nazarčuk.

Akci pořádá Vzdělávací centrum MKM s.r.o., MKM Jazyková škola a Překladatelská agentura ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno. Hlavními partnery jsou SZIF, Vinařský fond, Mendelova univerzita, Umění vína, BS vinařské potřeby, Rudiš – Rudiš architekti, Bohemia sekt, Riedel a Dřevotéka.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist