Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mladá vína předurčují vyjimečný ročník

11. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  402 x

Na pondělí 11. listopadu připadá svátek svatého Martina a tento čas již tradičně patří ochutnávce prvních vín. Ta podle Unie enologů ČR budou rozhodně patřit mezi výjimečná. Mladá vína roku 2019 tak nabídnou ojedinělý zážitek a poodhalí velký potenciál ročníku.

Mladá vína předurčují vyjimečný ročníkMladá vína předurčují vyjimečný ročník

Letošní mladá vína dominují svěžestí, krásnou aromatikou a pikantní kyselinkou. Vinaři se mohou spolehnout na skvělý poměr kyseliny vinné oproti jablečné, což ústí v pevnou strukturu vín a možnost zapojit i malolaktickou fermentaci bez ztráty svěžesti,“ zhodnotil letošní mladá vína předseda Unie enologů ČR Mojmír Baroň.

Podle něj se milovníci vín i občasní konzumenti mohou těšit i na kombinaci mladých vín se svatomartinskými husími specialitami. „Křupavé kyselinky krásně doprovodí svatomartinské menu tučnějšího charakteru s pikanterií bílého zelí či lahodností zelí červeného, jež lépe doprovodí hedvábná vína červená,“ popsal Mojmír Baroň a dodal, že skrze mladá vína mohou konzumenti nahlédnout pod pokličku vinařům a vytvořit si očekávání k vínům seriózně doškoleným, pevným a vyspělým, která se budou z tohoto ročníku jistě držet na vrcholu své kondice velmi dlouho. „Ročník 2019 je pro vinaře již nyní nezapomenutelný.  Skoro to vypadá, že Pánbůh miluje „devítky“, kdy ročníky 1999, 2009 i 2019 byly jednoznačně podarovány shůry,“ uzavírá Baroň.

Za letošní kvalitní úrodou stojí podle Unie enologů stabilní počasí s normální a vyrovnanou srážkovou činností a teplotami blížícími se dlouhodobým průměrům. Pozitivní vliv na sklizeň měl i průběh denních a nočních teplot, které ovlivnily množství a strukturu organických kyselin v hroznech, vdechly svěžest do aromatických látek budoucích vín a

pomohly ve zpomalení vývoje, čímž přispěly také delšímu rozložení vinobraní.
Unie enologů České republiky, z.s. sdružuje enology působící v České republice s cílem organizovat odborné semináře k podpoře výzkumu a vzdělávání svých členů v oblasti vinohradnictví, enologie, vinařství, zajišťovat osvětu pro vinařskou a vinohradnickou veřejnost a podporovat spolupráci s ostatními vinařskými organizacemi. Byla založena v roce 2014 zakládající pěticí členů: Milošem Michlovským,  Františkem Mádlem, Petrem Ptáčkem, Markem Petrjánošem a Mojmírem Baroňem, který je předsedou spolku.  K dnešnímu dni má 42 členů.  Unie enologů organizuje soutěž www.suchavinaonline.cz, jejímž posláním je návrat moravského vinařství ke komplexním suchým bílým i červeným vínům plně srovnatelným s velkými víny Evropy a celého světa.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist