Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Moravská a česká vína uspěla v Berlíně

26. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  453 x

Hned dvě skvělé zprávy přišly pro moravské a české vinaře a jejich vína z německého hlavního města Berlína. Nejprve se dozvěděli výsledky letní edice 26. Berliner Wein Trophy 2022, kde získali 29 zlatých medailí, z toho jednu velkou zlatou. Následovalo vyhlášení celkových vítězů seriálu vinařských soutěží The Golden League (Zlatá liga), kde tuzemská vína ovládla hned tři kategorie a zařadila se tak mezi nejlepší vína této prestižní série mezinárodních soutěží vín.

Velkou zlatou medailí se na Berliner Wein Trophy 2022 ozdobilo jedno z nejdražších vín tuzemské produkce Cuvée Royal de Vinselekt 2009, jakostní likérové víno od vinařství Vinselekt Michlovský. Zlatý medailový úspěch se snesl také na naše šumivá vína, která získala hned 10 zlatých medailí. Sedm je pro největšího tuzemského výrobce Bohemia Sekt, dvě pro mladé vinařství Obelisk z Valtic a jedna pro Vinselekt Michlovský.

 

Vítězem celé The Golden League v kategorii do 30 hektarů se pak staly Vinné Sklepy Skalák Leony Šebestové ze slovácké Skalky u Kyjova, v kategorii do 50 hektarů se letošním šampionem stalo Vican rodinné vinařství z Mušlova u Mikulova a nejlepším výrobcem šumivých vín celé ligy je Bohemia Sekt Starý Plzenec.

„Zlatá liga je seriálem čtyř významných soutěží. Letní a zimní edice Berliner Wein Trophy, dále Portugal Wine Trophy, letos konané na Madeiře, a Asia Wine Trophy, která proběhla v jihokorejském Daejeonu. Podobně jako na olympijských hrách u soutěže národů i tady se sčítají všechny medaile získané na jednotlivých soutěžích seriálu,“ okomentoval výsledek JUDr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER, který účast našich vín na soutěži organizoval a dodal: „jedná se o naprosto úžasné a historické výsledky pro naše vína a vinaře. Blahopřejeme všem!“

V roce 2022 se Zlaté ligy zúčastnilo s finanční podporou Vinařského fondu 36 vinařů a vinařství s 386 víny.  Jejich účast zorganizovala a administruje iniciativa Winesupporter.com, dříve GastroPress, s.r.o., vydavatel časopisu Sommelier. Všechny soutěže Zlaté ligy jsou pořádány DWM (Deutsche Wein Marketing), pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno), UIOE (Mezinárodní unie enologů) a VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů). Celkem se jí účastní více než 20 tis. vín z více jak 40 zemí světa.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist