Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Moravská vína úspěšná na Slovensku

10. listopad 2021  České nápoje   komentáře (0)  431 x

Po dvouleté vynucené přestávce způsobené pandemií proběhla letos v říjnu na Slovensku opět prestižní mezinárodní vinařská soutěž Danube Wine Challenge. Moravská vína i u našich nejbližších sousedů potvrdila svou silnou mezinárodní pozici ziskem krásných 24 medailí. Soutěž se koná pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno) a spadá pod VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů).

Moravská vína úspěšná na SlovenskuMoravská vína úspěšná na Slovensku

V konkurenci vín zejména ze středoevropského regionu obdržela moravská vína 19 zlatých a 5 stříbrných medailí. Nejvíce se zadařilo Zámeckému vinařství Bzenec, které utržilo 4 zlaté medaile. K tomu navíc Vinařství Mikrosvín Mikulov, které patří pod stejnou skupinu, přidalo další 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Skutečně velký úspěch byl ale na dosah. Hned dvě moravská vína soutěžila v závěrečném rozstřelu mezi šesti nejlepšími víny o šampiona soutěže a to Hibernal 2017 pozdní sběr z vinařství Josef Valihrach a Rulandské bílé 2019 VOC Bzenec ze Zámeckého vinařství Bzenec.

„Soutěž Danube Wine Challenge má velmi vysokou úroveň z pohledu místa konání – Hotel Château Belá, zároveň výběru degustátorů, kteří patří mezi uznávané kapacity ve svém oboru a pochopitelně i kvalitou a množstvím přihlášených vzorků. V neposlední řadě, patronace OIV a VINOFED, ukazují na kvalitu této soutěže,“ sdělil známý sommelier Ivo Dvořák, který se letos účastnil hodnocení jako jeden z porotců za Českou republiku.

Organizátorům soutěže se podařilo sestavit hvězdnou porotu, ve které zasedli špičkoví mezinárodní degustátoři ze 16 zemí světa včetně České republiky a Slovenska. Ti hodnotili více než 500 vín z 11 zemí. Největší zastoupení vín mělo tradičně domácí Slovensko (314) následované Českem (79). Vína do soutěže ale přihlásilo i Německo, Rakousko, Maďarsko, Francie, Španělsko, Itálie, Austrálie a také Severní Makedonie a Srbsko.

Soutěž Danube Wine Challenge se tradičně koná v ikonickém hotelu Château Belá pod taktovkou ředitelky tohoto projektu, enoložky a známé mezinárodní hodnotitelky Edity Ďurčové. Celkem bylo uděleno 11 velkých zlatých medailí, 115 zlatých a 25 stříbrných. Soutěž se hodnotila elektronicky na systému ELWIS (Electronic Wine System) Národního vinařského centra. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist