Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Moravská vína zaujala v Londýně

11. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  180 x

Po dvou letech se v červenci v londýnském Business Design Centre opět konal National Geographic Traveller Food Festival, věnovaný tradičně nejlepšímu jídlu a pití z celého světa. Nechyběla u toho ani moravská vína, kdy Národní vinařské centrum představilo výběr cestovatelsky atraktivních vinařství z Moravy. Účast moravských vín na festivalu v Londýně proběhla ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism.

Na českém stánku, který prezentoval Českou republiku jako vinařskou destinaci, probíhaly pravidelně dvakrát denně řízené degustace sedmi vín ze sedmi vinařství, napříč čtyřmi moravskými podoblastmi. Londýnským návštěvníkům tak byly ukázány dva Ryzlinky vlašské, jeden z Dunajovských kopců a jeden ze Železné, suchá Pálava, znojemské Veltlínské zelené, bzenecký Ryzlink rýnský, Frankovka z Modrých hor a také přírodně sladký Tramín.

„Vybraná vinařství musela splňovat přísná kritéria nejen co se týče kvality prezentovaného vína, ale také otevřenosti a přístupnosti případným návštěvníkům z Velké Británie. Chtěli jsme ukázat vína s potenciálem nás reprezentovat právě na tomto trhu. Dlouhodobě se snažíme soustředit na to, abychom ukázali světu něco nezaměnitelného, co nemá přímou konkurenci v dalších vinařsky významných zemích a tím se ukazuje být Ryzlink vlašský. Proto jej na festivalu zastupovala rovnou dvě vína, z vinařství Volařík a Jindřich Kadrnka a ve stejném duchu také suchá Pálava ze Sonberku. Dále padla volba na světově známé odrůdy Veltlínské zelené od vinařství Lahofer, Ryzlink rýnský ze Zámeckého vinařství Bzenec a Tramín červený ze Znovínu Znojmo. Červená vína pak zastupovala Frankovka od Víno J. Stávek,“ přiblížila volbu vín Dagmar Fialová z Národního vinařského centra a dodala: „velmi nás potěšil velký zájem návštěvníků. Stánek byl téměř po celou dobu neustále v obležení a vína se chutnala a chutnala. To je důkazem toho, že jsme vybrali a prezentovali správná vína a vinařství.“

Kromě průběžných degustací na stánku byla vína prezentována i při komentovaném vstupu v tzv. Wine Theatre, ve spolupráci se známým a úspěšným sommelierem Martinem Klevetou z londýnské michelinské restaurace Hide, který je původem z Moravy. Festivalu předcházela akce „Czech wine evening“, kdy byla moravská vína a vinařská turistika představena také odbornému publiku v podobě novinářů, blogerů a influencerů.

Festival nabídl pestrý program od panelových diskusí až po mezinárodní ukázky jídel i nápojů a umožnil návštěvníkům se ponořit do světa jídla a vychutnat si kulinářské zážitky z Velké Británie, Středomoří, Karibiku, střední Evropy a dalších zemí. Tradičně je ideálním zdrojem inspirace pro ty nejzajímavější výlety po celém světě s nápovědou, co a kde jíst a pít.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist