Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Moravské Chardonnay vítězem ve Štrasburku

2. květen 2023  České nápoje   komentáře (0)  297 x

Nejlepším v královské kategorii suchých vín prestižní mezinárodní soutěži bílých vín Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg bylo vyhlášeno Chardonnay RESERVA 2018 B\V vinařství z Milotic u Kyjova. Kromě toho si naše vína připsala triumf v dalších čtyřech odrůdových kategoriích a krásných 36 medailí. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Moravské Chardonnay vítězem ve ŠtrasburkuMoravské Chardonnay vítězem ve Štrasburku

Moravská vína ale ve Štrasburku letos nezazářila poprvé. Nejvyšší ocenění mezi suchými víny získala také v letech 2022 a 2020 a dala tím o sobě opět výrazně vědět nejenom v pořadatelské Francii, ale v celé Evropě.

Cenou VINOFED za nejlepší suché víno soutěže, tedy napříč všemi odrůdami, BV vinařství získalo také titul za nejlepší Chardonnay soutěže a velkou zlatou medaili. K tomu navíc stejné vinařství přidalo i nejlepší Rulandské šedé, Rulandské bílé a Sauvignon. Ocenění za nejlepší Sylvánské zelené pro vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice pak dokreslilo celkový vynikající výsledek moravských a českých vín, která celkově utržila 6 velkých zlatých, 26 zlatých a 4 stříbrné medaile.

„Chardonnay 2018 RESERVA je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v našich 45 let starých vinicích v Ratíškovicích. Má žlutavou barvu, v jemné ovocné vůni vystupují žlutomasé broskve, doplněné tropickými tóny. Chuť je plná, harmonická, se svěží kyselinkou, dlouhá a komplexní, jelikož víno bylo školeno 12 měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu. Je to elegantní velké víno vhodné ke zrání v láhvi,“ představil nejlepší suché víno soutěže Jiří Toman, enolog a sklepmistr BV vinařství.

Mimořádným oceněním, uděleným speciálně k 25. výročí založení soutěže, pro původní odrůdu vyšlechtěnou v dané zemi (Cépage autochtone), se pak může pyšnit Pálava Maidenburg 2022 z vinařství Reisten v Pavlově. Za ČR letos v porotách usedli Tereza Helmová, Pavel Krška, Miroslav Majer a Josef Valihrach starší i mladší.

Našim vinařům se na této soutěži dlouhodobě velmi daří. V loňském roce patřilo stejné ocenění, tedy nejlepší suché víno soutěže, Tramínu červenému pozdní sběr 2020 vinařství Davinus. BV vinařství si pocit z vítězství vychutnalo s o rok starším Chardonnay ze stejné řady již v roce 2020. Vedle toho, stejně jako letos, nechyběla ani vítězství v rámci jednotlivých odrůd.

Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg je jako jediná mezinárodní vinařská soutěž specializující se na bílá vína na světě pořádaná pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) a součástí VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů). Pravidelně se ji účastní více než 600 vín od vinařů ze zhruba 20 zemí světa, které hodnotí mezinárodně uznávaní světoví odborníci z pěti kontinentů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist