Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Moravské ryzlinky mezi nejlepšími ryzlinky v Německu

20. červenec 2023  České nápoje   komentáře (0)  381 x

Největší mezinárodní soutěž ryzlinků rýnských na světě, německá Best of Riesling, ocenila na konci června nejlepší vína této odrůdy roku 2023. Moravská vína zaznamenala v silné zejména domácí ale i mezinárodní konkurenci skvělého výsledku a připsala si hned 22 ocenění. Potvrdila tak, že patří mezi světovou špičku.

Moravské ryzlinky mezi nejlepšími ryzlinky v NěmeckuMoravské ryzlinky mezi nejlepšími ryzlinky v Německu

Hodnocení soutěže je velmi přísné a ocenění se uděluje pouze vínům, která dosáhnou alespoň 87 bodů. Tuto metu splnilo hned 22 moravských vín. Nejvíce úspěšné bylo BV vinařství z jihomoravských Ratíškovic s 12 oceněními ryzlinky, z toho hned dvakrát s výjimečnými 92 body. Jedno víno za 92 bodů si připsalo také vinařství Spielberg z Archlebova. Hodnocení nad 90 bodů získalo pouze 180 vín. Uspělo také vinařství Václav a vinařství Sonberk.

„Soutěž je pro nás každoročně velkou výzvou a letošní výsledky nás opravdu potěšily. Hned pět našich ryzlinků dostalo nad 90 bodů a dva dokonce 92, stejně jako ryzlink z vinařství Spielberg. Celkové výsledky považujeme za potvrzení, že moravské ryzlinky můžou směle konkurovat v celosvětovém měřítku. Pravidelně tu bodují hlavně domácí vína z regionu Porýní, kde jsou ryzlinky doma. Prosadit se tedy na této soutěži je výjimečné,“ komentuje výsledky výkonný ředitel BV vinařství, Vlastimil Valenta.

Soutěž Best of Riesling se každoročně pořádá v německém Neustadt an der Weinstrasse, v oblasti Porýní-Falc, lokalitě, odkud odrůdy Ryzlinků pochází. Do letošního ročníku se přihlásilo 1300 Ryzlinků z celého světa. Porota hodnotila vína v osmi kategoriích. Vítězové vzešli především ze známých vinařství z oblastí Falcka, Středního Rýna a Mosely. Mimo Německo byla úspěšná hlavně vinařství z Rakouska, Francie, a právě také Česka.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist