Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Moravský výběr z cibéb nejlepším sladkým vínem na Slovensku

20. červen 2022  České nápoje   komentáře (0)  133 x

Mezinárodní vinařská soutěž Danube Wine Challenge, která se koná tradičně u našich nejbližších sousedů na Slovensku, přinesla moravským vínům další mezinárodní úspěch. Ziskem 27 medailí a nejlepším vínem v kategorii přírodně sladkých vín patřila naše vína mezi nejlepší na soutěži a opět ukázala, že právem patří ke špičce minimálně středoevropského regionu. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Moravský výběr z cibéb nejlepším sladkým vínem na SlovenskuMoravský výběr z cibéb nejlepším sladkým vínem na Slovensku

V konkurenci 570 vín zejména ze středoevropského regionu obdržela moravská vína 1 velkou zlatou, 23 zlatých a 3 stříbrné medaile. Další mezinárodní ocenění v podobě velké zlaté medaile a zejména ocenění pro nejlepší víno v kategorii přírodně sladkých vín si připsal Tramín červený, výběr z cibéb 2017 z vinařství Znovín Znojmo. Vinařství navíc přidalo ještě 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Po čtyřech medailích si přivážejí vinařství Mikrosvín Mikulov a Zámecké vinařství Bzenec, která patří pod stejnou skupinu

„Danube Wine Challenge je ve středoevropském regionu relativně nová soutěž, ale pod garancí O.I.V. a VINOFEDu si již stačila vydobýt vysoké renomé. Zejména pak odborné složení mezinárodní komise je opravdu na špičkové úrovni. Počet vín z České republiky dosáhnul letos téměř 20 % z celkového počtu soutěžních vzorků a jejich hodnocení ve velké mezinárodní konkurenci dopadlo výborně, což je skvělá vizitka,“ komentoval výsledky Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, který zároveň zasedl v jedné z komisí, a účastnil se tak hodnocení. Za českou republiku byli přítomni ještě Josef Valihrach ml., Josef Valihrach st., Tereza Helmová, Bořek Svoboda a Zbyněk Žiška.

Danube Wine Challenge se koná pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno) a spadá pod VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů) a tradičně ji hostí ikonický hotel Château Belá pod taktovkou ředitelky tohoto projektu, enoložky a známé mezinárodní hodnotitelky Edity Ďurčové. Porota složená z 50 profesionálů z 18 zemí posuzovala 570 vín z 15 zemí a celkem udělila 12 velkých zlatých medailí, 140 zlatých, 9 stříbrných a další speciální ocenění. Soutěž se hodnotila elektronicky na systému ELWIS (Electronic Wine System) Národního vinařského centra. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist