Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Na 283 vín ochutnáte na Národní soutěži vín Znojemské podoblasti

5. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  1196 x

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti se blíží. V sobotu 10. září jsou všichni milovníci vína srdečně zváni na výstavu vín přihlášených do této soutěže. Celkem jich bude možné ochutnat 283 – právě tolik jich bylo do soutěže přihlášeno. Do celostátního kola postoupilo celkem 248 vín.

VOC ZnojmoVOC Znojmo

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabídne celou škálu bílých, růžových a červených vín. Těšit se můžete i na sekty. „Celkem bylo 283 hodnocených vzorků, z toho 248 jich postupuje do dalšího kola hodnocení, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a o titul absolutního Šampiona. Všechna vína ze soutěže budou moci ochutnat návštěvníci v sobotu na výstavě vín Národní soutěže vín Znojemské podoblasti,“ shrnuje za pořádající spolek VOC Znojmo její předseda František Koudela.

Medailových vín z těch 248 postupujících je celkem 85 – uděleno bude celkem 64 zlatých medailí, 14 stříbrných medailí a 7 bronzových medailí. Vyhlášení těchto výsledků proběhne přímo na výstavě vín, a to v 15:00 hodin. „Zajímavostí je, že mezi medailovými víny je 11 vín VOC Znojmo a všech 11 vín obdrželo zlatou medaili, tedy nejvyšší ocenění,“ neskrývá nadšení Koudela. Absolutním šampionem Národní soutěže vín Znojemské podoblasti se stal Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015, z Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf.

Výstava vín je přístupná od 10:00 do 20:00 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených vzorků. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Kyjovsko. Vítěze jednotlivých kategorií naleznete níže.

CH – Šampion

Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. - Nový Šaldorf

Šaldorfský kravák, pozdní sběr, ročník 2015

Vítěz kategorie B (Bílá vína polosladká)

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. - Vrbovec

Hibernal, pozdní sběr, ročník 2015

Vítěz kategorie C (Sladká vína)

ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. - Šatov

Ryzlink rýnský, ledové víno, ročník 2015

Vítěz kategorie D (Růžová vína)

ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. – Šatov

Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů, ročník 2016

Vítěz kategorie E (Červená vína)

VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. - Rakvice

Svatovavřinecké, kabinetní víno, ročník 2013

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádá spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu ČR. Soutěž je nominační ve smyslu nominace těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2016.

O Znojemské vinařské podoblasti

Znojemská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí Vinařské oblasti Morava, zahrnuje celkem 3 530 hektarů vinic a 91 vinařských obcí. Naše podoblast je vyhlášená především bílými aromatickými víny. Skvělá vína dávají odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také z odrůd Rulandské bílé, šedé i modré či z Pálavy.

Jedním z důvodů, proč se na Znojemsku rodí vína s originální chutí a pověstnou rozmanitostí, je stylově pestré spektrum kvalitních bílých odrůd, které je řadí mezi nejlepší světová bílá vína. Za chuťově plná a svěží aromatická bílá vína však Znojemsko vděčí nejenom velkému počtu šikovných vinařů, ale také ideálním přírodním a klimatickým podmínkám. Studené větry z nedaleké Českomoravské vrchoviny spolu s termoregulačním vlivem řek Dyje, Jevišovky a Jihlavy dávají zdejším vínům nezaměnitelnou kořenitou chuť a plnost. Díky střídání slunečných dnů a chladnějších nocí hrozny zrají pomaleji, ale zato si uchovávají vonné látky a dosahují vysoké jakosti.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist