Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Na Slavnosti Svatomartinských a mladých vín do centra Znojma

8. listopad 2016  České nápoje   komentáře (0)  979 x

Nová vína ročníku 2016 budete moci opět ochutnat i v samotném centru Znojma, a to v symbolickém termínu na svatého Martina, tedy 11. listopadu, kdy pro vás Znojemská Beseda připravila jednodenní Slavnosti Svatomartinských a mladých vín.

PlakátekPlakátek

Slavnosti se uskuteční v přízemních prostorách Minoritského kláštera a Rajské zahrady Jihomoravského muzea ve Znojmě na ulici Přemyslovců, které otevřou své brány v 11:00 hodin. V 11 hodin a 11 minut pak znojemský ponocný slavnostně odtroubí ten pravý čas k prvnímu možnému přiťuknutí mladým vínem a vinaři začnou nalévat první vzorky svěžích vín z letošní úrody.

„Jsem velmi rád, že loňský první ročník Slavností mladých vín se setkal až s nečekaně pozitivním ohlasem, což byl pro nás jasný impuls uspořádat tuto akci i letos a dále ji rozvíjet,“ říká František Koudela, ředitel pořádající Znojemské Besedy. „Věřím, že si lidé cestu do Minoritského kláštera za jedinečným a nevšedním zážitkem z možnosti degustace mladých vín opět najdou,“ dodává Koudela.

V Minoritském klášteře tak na návštěvníky 11. listopadu od 11:00 do 21:00 hodin čekají mladá vína z vinařství Hanzel, Josef Kořínek, Lahofer, Líbal, Piálek a Jäger, Trávníček a Kořínek, Viktorín, Vinné sklepy Lechovice, Waldberg a Znovín Znojmo. Ochutnávat je budou moci formou placené pochůzkové degustace.

Nabídku lahodných vín doplní gastronomické speciality Restaurace Panorama a vínu do noty ladící Cimbálová muzika Denár. Těšit se můžete i na průvod sv. Martina na bílém koni, který vyjde v 17:00 a v 19:00 hodin od Minoritského kláštera směrem k Mikulášskému kostelu a dále k Vlkově věži, kde bude pro zájemce připravena placená ochutnávka vín, kterou včetně průvodu zajistila agentura Navajn.

Vstup na akci je zdarma.

Slavnosti Svatomartinského a mladého vína se uskuteční za podpory Vinařského fondu České republiky a Jihomoravského muzea ve Znojmě.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist