Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Na Velkopavlovicku je nejlepší vinařství Kamila Prokeše

4. září 2023  České nápoje   komentáře (0)  395 x

Hodnocení Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti letos dominovalo vinařství Kamila Prokeše. V konkurenci téměř 800 vín získalo titul Šampiona za Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr, kromě toho zvítězilo ještě v dalších čtyřech kategoriích. Národní soutěž vín probíhá s garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Na Velkopavlovicku je nejlepší vinařství Kamila ProkešeNa Velkopavlovicku je nejlepší vinařství Kamila Prokeše

Letošní Šampion, Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr velkopavlovického vinaře Kamila Prokeše se stal zároveň vítězem kategorie suchých bílých vín a náleží mu zvláštní cena v podobě barikového sudu Seguin Moreau od partnera soutěže města Hustopeče. Kamil Prokeš si dále připsal vítězství za nejlépe hodnocené víno v kategoriích sladkých vín, červených suchých vín a jakostních šumivých vín a triumf korunoval oceněním za nejlepší kolekci soutěže. Kamil Prokeš tak obhájil loňské vítězství, kdy získal titul Šampiona v kategorii červených suchých vín. Kvalitu vítězného vinařství jen podtrhuje skutečnost, že titul Šampiona Velkopavlovické vinařské podoblasti obhájilo po loňském úspěchu s červeným vínem.

„Víno má ušlechtilou vůni, která v sobě snoubí tóny citrusů a zralých hrušek s lehkým vanilkovým nádechem. Chuť je šťavnatá, příjemně ovocná, krémová a minerální s dlouhým kovově-slaným závěrem,“ přiblížil Šampiona oceněný vinař Kamil Prokeš a dodal: „každý takový úspěch přijímám s velikánskou pokorou a vnímám ho jako ocenění naší každodenní práce jak ve vinici, tak i ve sklepním hospodářství. Odrůda Ryzlink vlašský je mojí srdcovou záležitostí a jsem rád, že dokážeme na jižní Moravě z této odrůdy vyprodukovat vysoce kvalitní a osobitá vína s nezaměnitelným charakterem. Víno, které vnímám jako dokonalý produkt okolní přírody, je pro mě láskou, životním stylem a neustálou výzvou k novému poznání, studiu a pokoře.“

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A – bílá vína suchá

Šampion a vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr – Vinařství Kamil Prokeš

Kategorie B – bílá vína polosuchá a polosladká

Vítěz kategorie: Hibernal 2022, pozdní sběr – vinařství Václav Zapletal

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Ryzlink vlašský 2017, výběr z cibéb – Vinařství Kamil Prokeš

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Zweigeltrebe rosé 2022, pozdní sběr – Sing Wine

Kategorie E – červená vína suchá

Vítěz kategorie: Rulandské modré 2021, výběr z hroznů – Vinařství Kamil Prokeš

Kategorie G – jakostní šumivá vína

Vítěz kategorie: Nicolas blanc de blancs 2020, pěstitelský sekt – Vinařství Kamil Prokeš

Nejlepší kolekce: Vinařství Kamil Prokeš

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 797 vín, z nichž 51 získalo velké zlaté a 228 zlaté medaile. O výsledku rozhodlo 18 komisí složených z vinařských odborníků, kteří vína hodnotili 28.-30. srpna v sídle Národního vinařského centra – Centrum Excelence ve Valticích. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 755 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími ze Znojemské, Mikulovské a Slovácké vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a víny nominovanými z vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích. Hlavními partnery soutěže jsou BS vinařské potřeby a automobilka Ford.

Výstava vín pro veřejnost

Možnost ochutnat vína přihlášená do nominačního kola Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti má veřejnost v sobotu 7. října od 12 do 20 hodin ve Wine Clubu a Velkém sále hotelu Amande v Hustopečích, za doprovodu cimbálové muziky.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist