Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Na vinobraní nalévali pod míru

7. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1224 x

Tradiční vinobraní na začátku září přilákalo na jih Moravy nejen milovníky dobrého vína a burčáku, ale i příznivce zábavy a výborného jídla. Stánkový prodej na Pálavském a Znojemském vinobraní byl předmětem mimořádné společné kontroly Jihomoravského, Zlínského, Plzeňského, Karlovarského inspektorátu ČOI a Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Brně. Porušení zákona o ochraně spotřebitele bylo zjištěno u 26 kontrolovaných stánků, což je více než z 50%.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Mimořádná kontrolní akce inspektorů ČOI byla zaměřena na dodržování zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele ve stánkovém prodeji vína a burčáku na vinobraní.

Dne 9. září 2016 provedli inspektoři 14 kontrol stánkového prodeje na Pálavském vinobraní v Mikulově, při kterých bylo zjištěno porušení na 7 prodejních stáncích, tedy v 50% případů. Ve dvou případech se jednalo o používání váhy s neplatným úředním ověřením. V dalších dvou případech došlo k nedodržení deklarované míry podaných nápojů a ve 3 případech neobsahoval doklad o zakoupení předepsané náležitosti nebo nebyl vydán vůbec. Ve 2 případech byly uloženy pokuty na místě v celkové hodnotě 5 000 korun. V ostatních případech bude zahájeno správní řízení.

Dne 16. září 2016 se uskutečnila ve spolupráci s inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Brně kontrola dodržování zákona o ochraně spotřebitele na Znojemském vinobraní u 12 stánků. Z tohoto počtu 7 prodejců porušilo právní předpisy, což je 58%. Ve 4 případech bylo zjištěno nedodržení míry podávaného nápoje, resp. neumožněním překontrolování míry nápoje. Na 3 stáncích nebyl spotřebitel seznámen s cenou nabízených výrobků, z toho na jednom stánku nebyl vydán doklad o koupi výrobků se zákonnými náležitostmi. Prohřešky byly ve 4 případech řešeny uložením pokuty na místě v celkové hodnotě 4 000 korun a v dalších 3 případech bude zahájeno správní řízení. Spolupráce obou dozorových orgánů byla vyhodnocena jako úspěšná a smysluplná, proto bude i nadále pokračovat.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist