Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Národní soutěž vín bude o víkendu vrcholit

5. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  275 x

Naše největší a nejvyšší Národní soutěž vín vrcholí degustačními přehlídkami všech zúčastněných vín. Srovnávat vína a styly vinařů Mikulovské, Slovácké a Znojemské vinařské podoblasti tak bude během nadcházejícího víkendu možné v Mikulově, Uherském Hradišti a Dolních Kounicích. Vína Velkopavlovické vinařské podoblasti pak bude možné ochutnat 5. října v Hustopečích.

Národní soutěž vín bude o víkendu vrcholitNárodní soutěž vín bude o víkendu vrcholit

Degustační výstava rekordních 654 vín přihlášených do letošního ročníku Národní soutěže vín Mikulovské vinařské podoblasti proběhne jako již tradičně během Pálavského vinobraní v Mikulově. To se letos koná od 6. do 8. září a vína naleznete v největším sále mikulovského zámku. Chybět nebude ani Šampion Ryzlink rýnský 2017, pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Dalších 562 vín tentokrát ze Slovácké podoblasti můžete ochutnat v sobotu 7. září od 14 do 01 hodin v Uherském Hradišti v rámci Putování Vinohradskou ulicí a Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na akci se představí rozsáhlý vzorek slováckých vín včetně Šampiona Rulandského modrého 2017, výběr z hroznů vinaře Milana Sůkala z Nového Poddvorova.

Výstava vín přihlášených za Znojemskou podoblast proběhne během Historických slavností Rosa Coeli v Dolních Kounicích a nabídne všech 310 vín z nominační soutěže, včetně Šampiona Rulandského bílého 2018, pozdní sběr z vinařství VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Degustační výstava se koná v sobotu 7. září od 13 do 21 hodin.

Příští týden proběhne také hodnocení Národní soutěže vín Velkopavlovické vinařské podoblasti, a to ve dnech 5. a 6. září ve Vinařském Centru Excelence ve Valticích.  Ochutnat přihlášená vína na příslušné výstavě pak bude možné 5. října v rámci Burčákových slavností v Hustopečích od 10 do 20 hodin.

Hodnocení vín Velkopavlovické vinařské podoblasti bude ukončen seriál hodnocení Národní soutěže vín, a tedy i nominace do 1. celostního kola Salonu vín – národní soutěž vín. Z 2. kola hodnocení pak vzejde složení prestižního Salonu vín, tedy stovky nejlepších moravských a českých vín pro rok 2020.

Národní soutěž vín je realizována za finanční podpory Vinařského fondu, za technické podpory Národního vinařského centra a pod garancí Svazu vinařů České republiky a jedná se o naši největší a nejvyšší soutěž vín.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist