Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Národní soutěž vín ve znamení rekordů!

13. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  947 x

Nově chystaný Salon vín – národní soutěž vín se stal rekordním ve všech směrech. Počet nominovaných vinařů a vinařských firem se přehoupl přes hranici 150 a počet vín, která postoupila do 1. celostátního kola soutěže, přesáhl 1100. Meziročně tedy vzrostl počet nominovaných vín o téměř 60 %.

Národní soutěž vín ve znamení rekordů!Národní soutěž vín ve znamení rekordů!

Nominaci, tedy možnost zúčastnit se 1. kola Salonu vín – národní soutěže vín 2017, získala vína na základě výsledků v Národní soutěži vín ve znojemské, mikulovské, velkopavlovické a slovácké a ve vinařské oblasti Čechy. Celkem bylo v nominačních kolech Národní soutěže vín hodnoceno 2020 vín, což opět znamená rekordní účast a nárůst o více než 40 % oproti loňskému roku. Suverénně tak jde o největší soutěž vín u nás.

Ze 1145 vín od 157 vinařů přihlášených do 1. kola hodnocení je tradičně nejvíce vín v kategorii A, tedy bílá suchá a polosuchá vína do 12 g/l zb. cukru (591 vín), dále v kategorii E, tedy vína červená suchá a polosuchá (204 vín). Z hlediska odrůd je nejvíce Ryzlinků rýnských, dále Sauvignonů a Veltlínského zeleného.

„Letošní ročník Salonu vín je rekordním po všech stránkách. Potkaly se zde totiž dva pozitivní faktory. Prvním je stále rostoucí zájem o Salon vín – národní soutěž vín jako o naši nejvyšší soutěž a druhým byla mimořádná kvalita ročníku 2015, který soutěži dominuje. Díky tomu máme rekordní počet účastníků i nominovaných, tedy rekordy v kvalitě i kvantitě,“ komentovat významný nárůst počtu přihlášených i nominovaných vín Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

První kolo hodnocení Salonu vín – národní soutěže vín 2017 proběhne v prostorách Národního vinařského centra ve Valticích 21. – 25. 11. Vína budou hodnotit naši nejlepší degustátoři – držitelé evropských degustačních zkoušek. V komisích budou zastoupeni vinařští technologové, sommelieři, obchodníci s vínem, novináři se zaměřením na víno a také zástupci Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Degustátoři budou hodnotit vína pomocí originálního počítačového systému ELWIS, který usnadňuje práci degustátorů a eliminuje chyby při případném sečítání bodů při tradičním ručním sečítání.

Na první kolo, ve kterém vyberou degustátoři nejlepších 200 vín, naváže finální – druhé kolo soutěže, které proběhne 8. prosince 2016 v jízdárně valtického zámku.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a otevření nového ročníku degustační expozice Salonu vín se uskuteční 3. února 2017 a pro veřejnost bude expozice otevřena od soboty 4. února. V průběhu měsíce ledna bude expozice uzavřena a bude probíhat příprava nového ročníku.

Osvědčily se také loňské novinky - zavedení „stříbrné medaile“ pro vína na 101 – 200. místě za předpokladu získání min. 83 bodů ve finálním kole a tzv. divoká karta - každý vinař, který má alespoň 1 nominaci z oblastních kol, má možnost přihlásit ještě jedno své víno nad rámec nominovaných z oblastních kol.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist