Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti: na začátku září zavítejte na degustaci nominovaných vín

20. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  937 x

Po dvou letech se ve vinařském Znojmě opět koná Národní soutěž vín Znojemské podobnosti. V sobotu 8. září jsou všichni srdečně zváni na ochutnávku vín přihlášených do této soutěže. V krásných prostorách kláštera Dominikánů na Dolní České, který je jinak veřejnosti nepřístupný, bude možné degustovat více než 200 vín.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabídne opět celou škálu bílých, růžových a červených vín. Těšit se můžete i na sekty. Všechna vína, která na výstavě budou, mají původ ve vinicích Znojemské vinařské podoblasti, i když některá vína jsou produktem vinařství se sídlem mimo tuto podoblast. To je jedna z podmínek soutěže.

Vzorky vín jsou rozděleny dle obsahu zbytkového cukru do sedmi kategorií, sekty jsou ve zvláštní, osmé kategorii. Na návštěvníky výstavy čeká opravdu pestrá škála skvělých vín Znojemska,“ říká předseda pořádajícího spolku VOC Znojmo.

Komise degustátorů soutěže, která má za úkol vybrat ta nejlepší vína ze všech přihlášených vín, zasedne 28. srpna. Kolik zlatých, stříbrných a bronzových medailí udělí, bude jasné až po hodnocení. Jedno je ale teď jisté: ta nejlepší vína postupují do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místa v Salonu vín ČR a o titul absolutního Šampiona.

Výstavu vín bude možné navštívit v sobotu 8. září od 10:00 do 20:00 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených bločků. K tanci a poslechu hraje Neoveská cimbálová muzika.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádá spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu ČR. Soutěž je nominační ve smyslu nominace těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2018.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist