Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Navštivte letošní Valtické vinné trhy

6. květen 2022  České nápoje   komentáře (0)  168 x

Ve dnech 6. - 7. května 2022 proběhne v hlavním městě vína ve Valticích již 55. ročník v novodobé historií oblíbených Valtických vinných trhů, které jsou považovány za Wimbledon mezi výstavami vín v České republice, a to nejen díky hojné mezinárodní účasti. Akci pořádá společnost Valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích.

Navštivte letošní Valtické vinné trhyNavštivte letošní Valtické vinné trhy

Novodobé Valtické vinné trhy jsou však s více než stošedesátiletou tradicí a historií vůbec nejstarší celostátní soutěží vín v ČR s mezinárodní účastí. Na ní každoročně navazuje začátkem května populární výstava vín, kde je možné ochutnat všechna vína ze soutěže, včetně šampionů. Koná se v nově zrekonstruované jízdárně Zámku Valtice a jeho přilehlých prostorách, které dodávají akci jedinečnou atmosféru. Na tuto vinařskou slavnost pravidelně přijíždí téměř 6 000 návštěvníků, kteří ochutnávají nejkvalitnější vína z celé České republiky, ale také zahraničí.

„Je to neuvěřitelné, ale od první této vinařské akce ve Valticích až do letošního roku uběhlo neuvěřitelných 164 let. O to víc jsme rádi, že po náročných dvou letech, můžeme trhy letos uspořádat tak, jak jsme zvyklí a jak to všichni mají rádi. Uchovávání této staleté tradice, kterou oceňují nejen vinaři na soutěži, ale i veřejnost svou hojnou účastí na výstavě, je naším hlavním cílem a věřím, že se takto budeme scházet ještě další řádku let,“ sdělil jeden z organizátorů Valtických vinných trhů David Šťastný a dodal: „nejenom milovníci vína ale všichni, kdo si chtějí s námi a s nejlepšími víny užít v reprezentativních prostorách valtického zámku tuto krásnou akci s neopakovatelnou atmosférou, jsou tedy srdečně zváni 6. a 7. května k nám do Valtic.“

Trhy začínají v pátek dopoledne slavnostním zahájením, na nějž je možné si zakoupit zvláštní vstupenku a během kterého se vyhlašují a předávají medaile, diplomy a poháry oceněným vinařům za výsledky jejich mistrovské práce. Odpoledne již španělská jízdárna otevírá své dveře široké veřejnosti a milovníci vín si tak mohou vychutnat přes 800 výstavních vzorků od cca 150 vinařů z České republiky, Slovenska, Rakouska, ale i ze zámořských vinařských zemí a vinařů z jižní polokoule, které hodnotili profesionální degustátoři. Rovněž se koná napínavá dražba dvou vín, v minulosti oceněných titulem šampiona, jejíž výdělek je věnován na charitativní účely. V loňském roce se výtěžek z dražby věnoval tornádem poškozeným obcím. V letošním roce bude věnován Dětskému kardiocentru v Motele v rámci Národního dne vína a zdraví a projektu „vinaři jsou srdcaři“. Sobotní program je pak kompletně pro návštěvníky z řad veřejnosti a mimo jiné probíhá také každoroční pokus o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí medailovým vínem.

Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení a doprovodný kulturní program. Vstupné činí 100 Kč (50 Kč sklenička) a bude v prodeji pouze přímo na místě v den akce. Dále si můžete zakoupit katalog (50 Kč) a kupónky pro konzumaci vína. Ceny jednotlivých vín se liší dle ocenění. Veškeré platby na akci jsou možné pouze v hotovosti, v českých korunách.

Do letošního ročníku této prestižní tuzemské vinařské soutěže se přihlásilo 730 vín z různých vinařských zemí světa, především z České republiky, Slovenska a Rakouska, ale také např. Itálie, Francie, Německa, Španělska, USA, Argentiny, Chile nebo Nového Zélandu. Šampionem bílých vín vybrala komise Veltlínské zelené 2019, výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín Mikulov a jako šampiona červených pak zvolila Merlot 2020, výběr z hroznů z vinařství Moravíno Valtice. Šampionem zahraničních vín se v letošním roce stalo víno - Rizlink Rýnský 2019 od Zámockého vinárstva Pezinok.

Valtické vinné trhy se konají pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, města Valtice a Břeclavi, Jihomoravského kraje a za podpory Vinařského fondu a dalších významných partnerů.

 • Datum akce: pátek 6. května 2022 od 14.00 hod. a v sobotu 7. května 2022 od 10.00 hodin
 • Místo: areál Zámku Valtice
 • Vstupné: 100 Kč (v prodeji pouze v den akce, přímo na místě), 50 Kč sklenička

Program:

Pátek – 6. května 2022

 • 10.00 – Slavnostní zahájení a předání ocenění nejlepším vinařům (vstupenka na slavnostní zahájení 1000 Kč; v ceně raut, katalog, sklenička)
 • 14.00 – Otevření pro veřejnost
 • 16.00 – Dražba archivních vín oceněných titulem Champion VVT (Jízdárna)
 • 20.00 – Cimbálová muzika a degustace vín (Vinařská stodola – ulice Vinařská 407)
 • 22.00 – Ukončení prodeje kupónů na víno
 • 23.00 – Uzavření výstavního areálu

V jízdárně k poslechu hrají:

 • od 10:00 Cimbálová muzika Slovácko mladší
 • od 16:00 Cimbálová muzika Vergariovci

Sobota – 7. května 2022

 • 10:00 – Otevření pro veřejnost
 • 16:00 – Pokus o rekord v řetězovém přípitku medailovým vínem (Jízdárna)
 • 18:00 – 21:00 Koncert The Teachers (Zámecký dvůr)
 • 20:00 – Cimbálová muzika a degustace vín (Vinařská stodola – ulice Vinařská 407)
 • 22:00 Ukončení prodeje kupónů na víno
 • 23:00 Uzavření výstavního areálu

V jízdárně k poslechu hrají:

 • od 10:00 Cimbálová muzika Dur
 • od 16:00 Cimbálová muzika Vergariovci

Více info na www.vinnetrhy.cz a na Facebooku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist