Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nealkoholický Rotkäppchen pro svěží lednové dny

9. leden 2020  České nápoje   komentáře (0)  326 x

Vánoce a Silvestr jsou již minulostí, a tak spousta z vás dala sbohem alkoholu a předsevzala si, že budete žít zdravěji. Šumivé víno Rotkäppchen zbavené alkoholu je svěží ovocnou alternativou pro všechny, kteří milují šumivé víno, ale nemohou nebo nechtějí pít alkohol.

Nealkoholický Rotkäppchen pro svěží lednové dnyNealkoholický Rotkäppchen pro svěží lednové dny

Rotkäppchen používá k odstranění alkoholu velmi šetrný proces, tak aby došlo k  zachování autentické chuti sektu. Tato metoda je mezi výrobci sektu jedinečná.

Zjednodušeně lze proces dealkoholizace rozdělit do tří stupňů:

  1. Výchozím bodem je cuvée z vybraných vín. V dealkoholizačním zařízení, které se skládá ze zhruba 40 ocelových trychtýřů a polovina z nich se otáčí, se vína ve vakuu šetrně zahřívají. Na trychtýřích vytvoří tekutina tenkou vrstvu, ze které se nejdřív opatrně oddělí aroma a poté prchavé, chuť určující komponenty. Zachytávají se v ochranném zásobníku a skladují se odděleně.
  2. Ve druhém kroku se víno zbavuje alkoholu. Alkohol je možné ve vakuu zcela vypařit. Zůstane víno bez obsahu alkoholu, do kterého se znovu vrátí jeho přirozené aroma.
  3. Posledním krokem před plněním je harmonizace produktu přidáním expediční/ dozážní tekutiny. Tím dostane nealkoholický nápoj opět svoji požadovanou chuť.

Přesto si hotový nápoj vždy zachová určité (ač nepatrné) množství zbytkového alkoholu.  Pokud má nápoj nést název nealkoholický, nesmí obsah tohoto alkoholu přesáhnout 0, 5 %. V případě běžné sklenice sektu (0,1 l) to odpovídá 0, 5 ml alkoholu. Pro porovnání: běžná láhev piva (0,5l) obsahuje v průměru 25 ml alkoholu.

Řada ovocných šťáv, zejména hroznová, obsahují podobné množství alkoholu. Pro zajímavost - po deseti dnech zrání obsahuje 0,6 % alkoholu dokonce i banán.

Rotkäppchen Désalcoolisé je navíc vhodný na mixování nealkoholických i alkoholických koktejlů a je perfektní náhradou sody. Jedna sklenička nealkoholického sektu Rotkäppchen obsahuje pouze 30 kalorií, což je o 50 % méně než alkoholický sekt. Proto si jej můžete dopřát v jakoukoliv denní dobu.

Nealko Kir Royal

Ingredience:

  • 20 ml černorybízového likéru Crème de Cassis
  • 150 ml Rotkäppchen Désalcoolise Blanc
  • Na ozdobu: Pár borůvek, sušenou levanduli

Příprava koktejlu:

  • Do long sklenice nebo skleničky na sekt nalijte Créme de Cassis a poté dolijte nealkoholických sektem Rotkäppchen. Sekt nalévejte po stěně skleničky, aby obě ingredience zůstaly oddělené.
  • Na stonek od levandule nebo na špejli navlékněte pár borůvek a koktejl dozdobte.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist