Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nejlepší bílé víno na Concours Mondial de Bruxelles je z Ratíškovic

12. červenec 2021  České nápoje   komentáře (0)  638 x

V konkurenci 10 000 vín z celého světa zvítězil Ryzlink vlašský 2018 Reserva z B\V vinařství. Vinařství obhájilo loňské vítezství ve stejné soutěži a navazuje na úspěchy, které už letos posbíralo na soutěžích Best of Reisling a Bacchus Madrid.

Nejlepší bílé víno na Concours Mondial de Bruxelles je z RatíškovicNejlepší bílé víno na Concours Mondial de Bruxelles je z Ratíškovic

Kromě velké zlaté medaile pro šampióna výstavy získalo BV vinařství další 3 zlaté a 3 stříbrné medaile.

„Kvalitě vína u nás podřizujeme vše. To nejlepší, co dokážeme vypěstovat a následně vyrobit, zařazujeme do prémiové řady Reserva. Úspěchy, jako je tento, nás jen utvrzují, že jdeme po správné cestě. Přesto nás ale vítězství překvapilo. Nečekali jsme, že bychom tak velký úspěch dokázali někdy zopakovat,“ říká Vlastimil Valenta, výkonný ředitel BV vinařství.

Čeští a moravští vinaři si ze soutěže odvážejí celkem 32 medailí, z toho 2 velké zlaté, 7 zlatých a 23 stříbrných. Druhou velkou zlatou medaili získal znojemský Znovín za Tramín červený 2017. Dvě zlaté medaile získalo vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Dvě stříbrné medaile získalo české vinařství Salabka, tedy víno z vinařské oblasti Čechy.

28. ročník mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles letos hostilo hlavní město Lucemburska, Lucemburk. Od 17. do 27. června hodnotilo 300 odborníků 10 000 vín ze 46 zemí světa.

BV vinařství si už na začátku června přivezlo velkou zlatou a 11 dalších medailí z mezinárodní soutěže Bacchus Madrid. Sklepmistr Jiří Toman byl zároveň vyhlášen nejlepším enologem výstavy. V červnu získalo také 3. cenu na největší světové soutěži ryzlinků Best of Riesling, která se koná v domovské oblasti ryzlinků – Porýní-Falc, a vína z jiných oblastí tu uspějí jen velmi výjimečně. Vinařství navazuje na loňské úspěchy, kdy se na mezinárodních výstavách stalo českým rekordmanem a jeho Chardonnay 2017 Reserva zařadili odbornici do prestižní jedenáctky nejlepších bílých vín světa roku 2020.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist