Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nejlepším vínem ČR pro rok 2022 je Chardonnay barrique, EGO No. 97, 2019, výběr z hroznů z Bzence

26. listopad 2021  České nápoje   komentáře (0)  517 x

Ve dnech 24. a 25. listopadu proběhlo ve valtickém Centru Excelence finálové hodnocení nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Absolutním šampionem Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2022 se stalo víno Chardonnay barrique, EGO No. 97, 2019, výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec. Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.

Nejlepším vínem ČR pro rok 2022 je Chardonnay barrique, EGO No. 97, 2019, výběr z hroznů z BzenceNejlepším vínem ČR pro rok 2022 je Chardonnay barrique, EGO No. 97, 2019, výběr z hroznů z Bzence

V tomto posledním kole hodnocení posuzovaly odborné komise 400 finalistů, kteří vzešli z hodnocení předchozích kol. Vítězné víno Chardonnay barrique, EGO No. 97, 2019, výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec se tak tříkolovým systémem hodnocení propracovalo k titulu absolutního šampiona v konkurenci 2402 vín, a stalo se tak po právu nejlepším vínem České republiky pro rok 2022.

Víno má nádhernou zlatožlutou barvu se zelenými odlesky. Vůně je plná žlutého ovoce, medu, rozinek a podpořená vanilkou. V chuti je zejména kulaté, krásně hebké a široké s tóny vanilky a jemně praženého oříšku. Víno pochází ze slovácké vinařské podoblasti, z ikonické tratě Klínky v obci Vracov. Tato trať vinařství přinesla Šampiona Salonu vín ČR už popáté,“ přiblížil nejlepší víno České republiky Ing. Bořek Svoboda, ředitel Zámeckého vinařství Bzenec.

Vítězné Chardonnay pochází z vinařské oblasti Morava, slovácké Podoblasti, vinařské obce Vracov a viniční trati Klínky.

Na přelom ledna a února 2022 proběhne vyhlášení, a dá-li situace, také slavnostní předání diplomů vítězům jednotlivých kategorií, nejlepší kolekci ročníku a medailistům. Na vyhlášení výsledků pak přímo naváže otevření nového ročníku degustační expozice Salonu vín 2022. Podmínky a termíny budou upřesněny.

„Jakkoli i letošní finálové kolo Salonu vín – národní soutěže vín proběhlo ve stínu epidemie, dobrá věc se opět podařila, a naši vinaři se dočkali posouzení svých vín nejlepšími profesionálními degustátory v zemi,“ neskrýval radost z dalšího úspěšného ročníku Ing. Pavel Krška, ředitel pořádajícího Národního vinařského centra, a dodal: „réva roste a plodí bez ohledu na lidské starosti, a proto ani vinaři neztrácejí na elánu při výrobě svých výjimečných vín. I přes všechny obtíže posledních dvou let na aktuálním ročníku vidíme, jak se celý vinařský obor neustále posouvá kupředu a kvalita moravských a českých vín roste s ním. Bylo to vidět i hodnocení vín v „superkomisi“ pro výběr šampiona, kdy hodnocení na prvních místech byly velmi malé“.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist