Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Největší mezinárodní soutěž vín v České republice bude ve Slavkově u Brna

6. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  299 x

Během tří červnových dnů zaplní zámecký areál ve Slavkově špičková vína z celého světa. Odborné komise v mezinárodním složení budou od 21. do 23. června rozhodovat o vítězi 11. ročníku mezinárodní soutěže vín Oenoforum – Czech International Wine Competition. Oenoforum, pořádané Svazem vinařů ČR, je největší mezinárodní soutěží vín v České republice pod patronátem OIV – Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví.

Největší mezinárodní soutěž vín v České republice bude ve Slavkově u BrnaNejvětší mezinárodní soutěž vín v České republice bude ve Slavkově u Brna

Oenoforum – Czech International Wine Competition přináší jedinečnou možnost porovnat vína z různých oblastí Evropy i světa, jež se vyznačují odlišnými klimatickými a půdními podmínkami, ale i vín vyrobených různými, často diametrálně odlišnými technologiemi. Díky patronátu OIV je soutěž výjimečná mimořádně profesionálním a náročným hodnocením. V porotě tak zasedají významní evropští vinaři a degustátoři, zástupce OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži), UIOE (Mezinárodní unie enologů) i nejlepší hodnotitelé z České republiky a Slovenska.

„Soutěž je otevřena všem kvalitním vínům a jejím cílem je porovnat vína z celého světa a vyzvednout světové odrůdy révy vinné. Důraz bude tradičně kladen hlavně na vína odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, která budou mít v soutěži zvláštní kategorii a ocenění,“ sdělil ředitel soutěže a výkonný ředitel Svazu vinařů Ing. Martin Půček.

Součástí soutěže je také mezinárodní vinařská konference, která je příležitostí pro všechny vinařské profesionály seznámit se s probíranou problematikou v cenném a jinak obtížně přístupném mezinárodním kontextu, a to včetně oblíbené praktické části. Tématem letošního ročníku jsou Cesty k velkým vínům - "Víno a dřevo".

V loňském ročníku Oenofora zvítězil v kategorii bílých vín Sauvignon, pozdní sběr barrique 2013 z vinařství Vinselekt Michlovský a v kategorii červených zvítězilo víno Limited Petit Merle / Jasová, CHOP, D.S.C. 2013 Ing. Josefa Repy/Repa Winery ze Slovenska.

Soutěž podporují Vinařský fond, Národní vinařské centrum, Jihomoravský kraj, město Slavkov u Brna a zámek Slavkov – Austerlitz.

Více informací o soutěži a konferenci na www.oenoforum.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist