Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pálavské vinobraní v Mikulově navštívilo 43 tisíc lidí

9. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  230 x

Uplynulé tři dny patřily v Mikulově Pálavskému vinobraní. Na celkem šesti hudebních scénách vystoupily desítky umělců. Deštivé počasí během pátku a soboty návštěvníky neodradilo, do Mikulova se jich sjelo více než 43 tisíc.

Pálavské vinobraní v Mikulově navštívilo 43 tisíc lidíPálavské vinobraní v Mikulově navštívilo 43 tisíc lidí

„Po pěti letech jsme zažili deštivé Pálavské vinobraní, nicméně návštěvníci do Mikulova i přesto dorazili a užili si třídenníprogram se vším všudy, organizátoři zajistili plynulý chod celé akce. Tímto bych chtěl poděkovat nejen organizátorům za skvěle odvedenou práci, ale také všem návštěvníkům,kteří nám i s ohledem na deštivé počasí zachovali svoji přízeňa věřím, že k nám zavítají i v příštích letech,“ uvedl během nedělního odpoledne starosta města Rostislav Koštial.

Tisíce  lidí si  během  třídenního  festivalu užili  víno,  burčák  a  hudební  koncerty,  které neodmyslitelně patří k Pálavskému vinobraní. Páteční večer na amfiteátru patřil hudební kapele Brixtn, Mirai, ale také zpěvačce Ewě Farné a domácímu zpěvákovi Davidu Kollerovi. Na náměstí v pátek zavítal král Václav IV. sdružinou a krev v žilách rozproudila například kapela I.V.M. Během soboty to na pódiu amfiteátru rozpálily hvězdy jako Support Lesbiens či Tata Bojs. Změnou v programu bylo vystoupení zpěváka Miro Žbirky, který ze zdravotních důvodů nemohl vystoupit a tak se na pódiu objevila po velkém loňském úspěchu americká zpěvačka Tonya Graves.

Po  loňské prvotní zkušenosti se systémem vratných kelímků se organizátoři rozhodli znovu podpořit životní prostředí a zamezit tak zvyšování plastového odpadu. „Vratné kelímky se nám minulý ročník velmi osvědčily, proto jsme k tomuto kroku přistoupili i letos. Návštěvníci si jej chválí, město je v ulicích čistější a především se vyprodukuje menší množství plastových odpadků,“ uvedla za pořadatele Petra Eliášová, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová.

V zámeckém sále proběhla tradiční Národní soutěž vín Mikulovské podoblasti sveřejnou ochutnávkou nejlepších vín, přičemž letošní ročník nabídl milovníkům vínrekordně nejvyšší počet vzorků a to více než 700. Program na zámku doplnila i zábavná soutěž „Po stopách vinaře“ určená pro rodiny sdětmi. V Gajdošově sále se uskutečnila panelová diskuze na téma „Cesta vína naším životem“ a návštěvníci mohli diskutovat se známými hosty na témata jako je víno a věda, společnost, ekonomika a zdraví.

V neděli se počasí již umoudřilo a na návštěvníky kromě slunce čekala také pomyslná třešnička na dortu v podobě hudebního vystoupení kapely Jelen. „Chodím na Pálavské vinobraní každý rok již více než 10 let a nikdy jsem na Náměstí v neděli odpoledne neviděla tolik lidí, jako dnes na  kapele  Jelen, perfektní koncert, na který budu ještě dlouho vzpomínat,“ říká jedna z návštěvnic bezprostředně po vystoupení.

Další ročník Pálavského vinobraní se uskuteční opět druhý zářijový víkend, tedy od 11. do 13. září. „Věříme, že příští ročník opět dopadne na výbornou, jako ten letošní, a že se společně setkámejiž pod rozjasněnýmnebem,“ zakončila zhodnocení letošního ročníku Petra Eliášová.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist