Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Patnáct medailí z Berlína pro moravská vína

1. říjen 2020  České nápoje   komentáře (0)  519 x

Další ze série nejprestižnějších světových soutěží pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) BERLINER WEIN TROPHY 2020 opět potvrdila, že moravská a česká vína patří do světové špičky. Moravští vinaři si z Berlína odvážení krásných 15 medailí. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistila redakce časopisu SOMMELIER.

Patnáct medailí z Berlína pro moravská vínaPatnáct medailí z Berlína pro moravská vína

Za pozornost stojí zejména výsledek Vinařství u Kapličky ze Zaječí, které ze šesti přihlášených vín získalo 5 zlatých medailí. Po dvou zlatých obdrželo Vican rodinné vinařství, vinařství Petr Bunža a Vinařství Dvořáček LTM. Do této prestižní soutěž bylo přihlášeno 62 vín z České republiky, z nichž si 13 vysloužilo zlatou a 2 stříbrnou medaili. Dalších 44 vín sice splnilo kritéria pro udělení stříbrné medaile, ale skončily tzv. pod čarou limitu OIV, který neumožňuje ocenit více než 30 % soutěžících vín.

„Letošní složitý ročník nakonec překonal naše očekávání. Všichni se shodli na tom, že kvalita přihlášených vín byla mimořádně vysoká,“ okomentoval soutěž její ředitel Henk Gibramczik a dodal: „Budeme i nadále hodnotit a oceňovat tvrdou práci vinařů, aby si spotřebitelé mohli s jistotou vybrat vína, která se od ostatních odliší našimi berlínskými medailemi.“

Celkově bylo hodnoceno na soutěži BERLINER WEIN TROPHY 2020 přes 6000 vín. Menší počet evropských porotců degustoval tato vína po 11 dní. Jako většina soutěží pořádaných v letošním roce musela i tato být přizpůsobena situaci kolem Covid-19 a nesla se tedy v duchu zvýšených bezpečnostních opatření.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist