Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pinot Gris z Vinných sklepů Skalák je nejlepším vínem na Slovácku

18. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1123 x

Hodnocením vín slovácké vinařské podoblasti začal na Moravě seriál Národní soutěže vín 2018, naší největší a nejvyšší soutěže vín. Titul slováckého Šampiona za nejlepší víno získaly Vinné sklepy Skalák za Pinot Gris 2017, výběr z hroznů. Národní soutěž vín je realizována za finanční podpory Vinařského fondu, organizuje ji Sdružení slováckých vinařů za technické podpory Národního vinařského centra a pod garancí Svazu vinařů České republiky.

Pinot Gris z Vinných sklepů Skalák je nejlepším vínem na SlováckuPinot Gris z Vinných sklepů Skalák je nejlepším vínem na Slovácku

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 478 vín, která usilovala nejen o titul Šampiona nebo vítězství v jednotlivých kategoriích, ale také o postup do celostátních kol a možnost prosadit se do Salonu vín, tedy nejlepší stovky vín české republiky pro daný rok.

Náš Pinot Gris 2017 je suché víno s přívlastkem výběr z hroznů. Jedná se o krásné, plné víno s bohatým bezcukernatým extraktem, zlatozelenkavou barvou a vůní po přezrálém žlutém ovoci,“ představuje Šampiona Ing. Leona Šebestová z Vinných sklepů Skalák z Dubňan.

V soutěži získalo 9 vín velké zlaté, 101 vín zlaté, 53 vín stříbrné medaile a do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo ze slovácké vinařské podoblasti 428 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z velkopavlovické, mikulovské a znojemské vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Výstava vín pro veřejnost

Všechna vína, která se zúčastnila Národní soutěže vín 2018 slovácké vinařské podoblasti, bude možné ochutnat 8. září od 14 do 01 hod. v Uherském Hradišti v rámci Putování Vinohradskou ulicí a Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na akci se představí rozsáhlý vzorek slováckých vín včetně Šampiona a vítězů kategorií a milovníci vína zde budou mít neopakovatelnou příležitost ohodnotit kvalitu slováckých vín na jednom místě. Celou výstavou muzikou provází cimbálová muzika Litera a CM Radima Snopka, zpěvem a tancem folklórní soubor Míkovjan.

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A bílá vína suchá a polosuchá

Šampion a vítěz kategorie: Pinot Gris 2017, výběr z hroznů – Vinné sklepy Skalák

Kategorie B bílá polosladká

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2017, pozdní sběr – Rodinné vinařství Břeclav s.r.o.

Kategorie C sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Sauvignon 2017, pozdní sběr – Metroflora s.r.o.

Kategorie D růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: PINOT NOIR ROSÉ BARRIQUE 2015, pozdní sběr – VINAŘSTVÍ DVOŘÁČEK LTM, s.r.o.

Kategorie E červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Rulandské modré 2015, výběr z hroznů – BV vinařství a.s.

Kategorie G sekty s.o.

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige demi sec 2016 jak. šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT, s.r.o.

Nejlepší kolekce

Rodinné vinařství Břeclav s.r.o.

Slovácká vinařská podoblast

Slovácká vinařská podoblast je oblast velmi rozlehlá a díky tomu má různorodé přírodní podmínky, od teplých svahů na jihu až po naše nejseverněji položené vinice. Vinohrady zde najdete jak v údolí řeky Moravy, tak v členité kopcovité krajině Bílých Karpat nebo na jižních svazích Chřibů a Ždánického lesa. Daří se zde Mülleru Thurgau, Ryzlinku rýnskému, Veltlínskému zelenému, Rulandskému bílému a Muškátu moravskému. Z modrých odrůd stojí za pozornost zejména Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a v obci Moravská Nová Ves vyšlechtěná odrůda Cabernet Moravia.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist