Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Piper-Heidsieck ročník 2014

19. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  239 x

Společnost Piper-Heidsieck dokládá své umění vybírat a míchat vína vynikající kvality již od svého založení v roce 1785. Pestrá škála šampaňského od sklepmistra Emiliena Boutillata odráží touhu po dokonalosti a otevřenost novým nápadům, které jsou pro společnost Piper-Heidsieck charakteristické. Nové ročníky vznikají pouze v letech mimořádné kvality a vždy ztělesňují hlavní zásady stylu Piper-Heidsieck s důrazem na daný rok a kvalitu sklizně. Ročník 2014 kráčí ve šlépějích svých předchůdců z let 2008 a 2012, odráží excelentní kvalitu, vzdává hold vinařům pečujícím o hrozny a klade důraz na ty nejmenší detaily.

Piper-Heidsieck ročník 2014Piper-Heidsieck ročník 2014

Při sběru prvních hroznů byli v roce 2014 vinaři vystaveni náročným povětrnostním podmínkám. Po deštivém podzimu byla tehdejší zima tou nejmírnější, jakou pamatujeme za posledních 20 let. Jarní počasí v březnu překvapilo příjemnými, až nezvykle vysokými teplotami. Vzhledem k malému množství srážek, nejnižšímu za posledních 20 let, se všichni obávali nedostatku vody. Pomalu přicházející léto naopak bylo na srážky poměrně bohaté, dokonce s prudkými bouřemi v červenci a srpnu. Srpen se pak svými teplotami podobal spíše podzimnímu počasí a v září konečně přišly teplé, suché a slunečné dny, které zajistily optimální podmínky pro dozrání hroznů. Společnost Piper-Heidsieck se rozhodla, že z vybraných hroznů z této sklizně vytvoří ročníkové víno 2014.

Jedinečné klimatické podmínky tohoto roku propůjčily hroznům vlastnosti pro vytvoření ročníkového vína. Cuvée, které se skládá z 55 % z odrůdy Rulandské modré a z 45 % z Chardonnay pocházejících především z nejkvalitnějších vinic typu grand cru a premier cru vinařské oblasti Montagne de Reims (Verzy, Ambonnay, Tauxières-Mutry) a z různých oblastí Chardonnay (Avize, Villers-Marmery, Montgueux), bylo dovedeno k dokonalosti více než pětiletým zráním na kalech. Tým testujících vinařů se při pročištění koncem roku 2020 rozhodl pro dosáž 7 gramů na litr, aby se zajistila optimální rovnováha svěžesti a textury.

Piper-Heidsieck cuvée 2014 vyniká mimořádnou svěžestí a nabízí jedinečný profil ovocného aroma s typickými tóny citronu a dalších citrusových plodů, které zvýrazňují exotické tóny pomerančového květu, lékořice a limetkové kůry. Plnost vína pak doplňuje brioška a pražené mandle. Víno se nejlépe hodí k výrazným pokrmům.

Podle sklepmistra Emiliena Boutillata ztělesňuje Piper-Heidsieck cuvée 2014 optimální vyváženost kořeněného aroma a výrazně čerstvé chuti. „Víno si můžete vychutnat hned, ale plně se jeho chuť rozvine až po několika letech archivace. Pokud máte rádi rozvinutější chuť šampaňského, Piper-Heidsieck cuvée 2014 můžete archivovat až 15 let. S postupujícím časem se jeho chuť ještě vytříbí a zvýrazní,“ doporučuje Emilien Boutillat.

Společnost Piper-Heidsieck se rozhodla uvést své ročníkové cuvée 2014 i ve velikosti magnum.

„Naše cuvée 2014 dokonale vystihuje styl společnosti Piper-Heidsieck. Proto bychom chtěli tím, že poprvé po třiceti letech uvádíme na trh limitované množství ve velikosti magnum, vzdát poctu všem milovníkům dobrého jídla a vína. Ve velikosti magnum, která je symbolem oslav, se navíc mohou aromata lépe rozvinout,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti Piper-Heidsieck Benoît Collard.

Ročník 2014, základní údaje:

  • 55 % Rulandské modré, 45 % Chardonnay
  • cuvée z 19 vinic
  • 87 % z vinic v kategorii Grand a Premier Cru
  • dosáž: 7 g/l
  • ocenění: 98/100 bodů na Decanter World Wine Award 2021

Limitovanou edici Piper-Heidsieck cuvée ročník 2014 magnum zakoupíte na webu www.1er.cz za 1735 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist