Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Podzimní slavnosti vína

25. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  341 x

Hrozny už dozrály, z vinic byly svezeny k slisování a v samém středu podzimu se pomalu začínají plnit lahve mladým vínem. Ještě než přijede Svatý Martin na bílém koni a přiveze s sebou nadílku Svatomartinského vína, můžete se vydat za vínem na Moravu a rozšířit si své znalosti v oblasti vinařství.

Podzimní slavnosti vínaPodzimní slavnosti vína

Rozlouskněte záhadu vinařství

Tématický výlet doporučujeme zahájit zastávkou v Brně, kde máte možnost otestovat své znalosti o víně v rámci únikové hry Záhada vinařství. Budete na to potřebovat dvou až šestičlenný tým a 75 minut vašeho času. Čekají na vás dobrodružné a kreativní úkoly, záludné hádanky, hledání indicií a především neúprosně ubíhající čas, během kterého musíte rozlousknout záhadu a dostat se ven z tématické místnosti.

Vyrážíme degustovat

Pokud ještě mezi víny nemáte svého favorita, případně máte rádi vína s příběhem, pak přijměte pozvání na řízenou degustaci do rodinného vinařství Hanuš v obci Blučina, nedaleko Brna. Místní odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati Štumberk a soustředí se zde především na výrobu vysoce kvalitních přívlastkových vín s odrůdovým charakterem a svěžestí typickými pro velkopavlovické vinařské podoblasti. V rámci degustace na vás čeká na vás 10 různých vzorků,  od odrůdových zemských, přes přívlastková, až po archivní vína. Dozvíte se zajímavosti o vinařských oblastech naší země a seznámíte se s náležitostmi kolem pěstování a výroby. Vyrazit sem můžete v počtu od 5 lidí a kromě degustace zde nabízejí i občerstvení a možnost ubytování.

Teambulding ve sklípku

Trochu větší skupinku budete potřebovat, pokud budete chtít vyrazit na ochutnávku vín z boleradických vinic, do rodinného Vinařství Vystoupil. V počtu nejméně 10 lidí se je zde možné se bez problému ubytovat, využít nabídku pohoštění a při příznivém počasí vyrazit na komentovanou procházku vinohradem. Těšit se můžete na ochutnávku rozmanitých druhů vín jako jsou Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Sylvánské zelené, Aurelis, Frankovka, Zweigeltrebe, Vavřinec, Sevar či Kerner.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist