Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pokud přijde babí léto, hrozny se nepoškodí

2. září 2021  České nápoje   komentáře (0)  466 x

Chladný a deštivý závěr srpna úrodu vína pravděpodobně neohrozí. Vinaři dál předpokládají zahájení sklizně okolo 15. září, tedy v termínu, který je pro tuzemské vinařské lokality z dlouhodobého hlediska normální. Současný vývoj počasí ale oddaluje termín prodeje burčáku a zkracuje čas na přípravu Svatomartinského vína.

Pokud přijde babí léto, hrozny se nepoškodíPokud přijde babí léto, hrozny se nepoškodí

Současné teploty pod 20 stupňů Celsia a nadbytek srážek prozatím nezpůsobily větší škody na úrodě vinných hroznů. „O úrodu se neobáváme. Čekáme ale na babí léto, tedy suchý a teplý podzim. Vinice s úrodou máme připraveny na kvalitní dozrávání,“ říká vinohradnický manažer skupiny BOHEMIA SEKT a ředitel vinařství Habánské sklepy Josef Svoboda.

Letošní úroda prozatím vypadá slibně. Množství hroznů na rostlinách je mírně nadprůměrné a díky současným dešťům se bobule nalévají na maximum. To by mělo zaručovat vysokou šťavnatost.

Zahájení sklizně hlavních odrůd, jako je Müller Thurgau, očekávají na Břeclavsku přibližně 15. září. Oproti několika posledním létům začne vinobraní o dva až tři týdny později. „V našem vinařství se vždy sklízelo okolo poloviny září, tento termín z historického pohledu považujeme za normální. Pouze v poslední dekádě bylo více ročníků, kdy jsme zahajovali sklizeň už v srpnu a z tohoto pohledu je tento termín pozdější,“ vysvětluje Josef Svoboda.

V důsledku chladného jara, pozdního odkvetení révy a chladnějšího podzimu se letos posouvá prodej oblíbeného burčáku. Zahájení sklizně v polovině září rovněž znamená, že vinaři budou mít méně času na přípravu tradičního Svatomartinského vína, které se uvádí do prodeje vždy 11. listopadu. „Vinaři budou mít letos honičku, protože bude jen málo času na přípravu Svatomartinského vína do lahví. Už jsme to ale v minulosti zažili a zvládneme to i letos,“ dodává Josef Svoboda.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist