Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Château Valtice, a. s.

3. leden 2018  České nápoje   komentáře (0)  244 x

Seznamte se postupně s finalisty soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích - malá, střední a velká vinařství a o titul absolutní vítěz soutěže. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.. Výsledky budou vyhlášeny 18. ledna na slavnostní galavečeru v Brně.

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Château Valtice, a. s.Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Château Valtice, a. s.

CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a. s.

Kategorie velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

Vinařská podoblast: Mikulovská

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. je firma rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi a patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Sídlí v tradičním vinařském městě, ve Valticích. Historie vinařství sahá až do 12. století, ale k velkému rozvoji vinařství došlo hlavně v 15. století, díky šlechtickému rodu Lichtenštejnů. Po vzoru francouzského vinařského dominia typu „Château“, vybudovali unikátní vinařský celek evropského formátu, který je největším pěstitelem révy vinné v České republice.

Vinařství obhospodařuje vinice na 1000 hektarech na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou. Práce na vinicích probíhá maximálně šetrně v souladu s přírodou a dle pravidel ekologického zemědělství. Ročně společnost zpracovává kolem 4500 tun hroznů. Vlajkovou lodí vinařství je odrůda Sylvánské zelené, ale jinak vinařství nabízí cca 30 různých odrůd.

Výroba vín probíhá za pomoci nejmodernějších, ale i tradičních postupů, od mladých a svěžích vín, vín zrajících v láhvi i na dubových sudech, až po různé druhy sektu. V nabídce tak najdeme více než 170 kvalitních vín. Vinařství již řadu let úspěšně funguje pod vedením rodiny Šťastných, jejíž členové se starají o výrobu a kvalitu vín, o vinohrady a pozemky, ale i marketing a strategii. Jejich moravská vína patří již několik desítek let mezi nejlepší tuzemská i světová vína, o čemž svědčí časté úspěchy na národních i světových renomovaných výstavách.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist