Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Gotberg, a.s.

29. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  321 x

Seznamte se postupně s finalisty soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích - malá, střední a velká vinařství a o titul absolutní vítěz soutěže. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.. Výsledky budou vyhlášeny 18. ledna na slavnostní galavečeru v Brně.

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Gotberg, a.s.Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Gotberg, a.s.

Gotberg, a.s.

Kategorie střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)

Vinařská podoblast: Mikulovská

Vinařství Gotberg, které vzniklo v roce 2003, se nachází v obci Popice na jižní Moravě nedaleko Hustopečí. Věnují se zde výrobě kvalitních přívlastkových vín a zaměřují se na tradiční i nové odrůdy, které do zdejší lokality patří a kterým se zde dobře daří.

Svá první vína uvedlo vinařství na trh už v roce 2010. Zdejší pracovníci hospodaří na 56 hektarech vlastních vinic, rozdělených do 5 viničních tratí - Panenský kopec, Svidrunk, Sonberk, Starou horu a nově i viniční trati Unédy. Vinařství je zapojeno do česko-rakouského projektu Ecowin – ochrana přírody ekologizací vinohradnictví.

Filozofií vinařství je kromě moderního způsobu zpracování vína a šetrného pěstování hroznů rovněž souznění s přírodou a respektování přirozené fauny a flóry. Na tuto myšlenku navazuje hospodaření v přilehlém sadu a chov ovcí, ale především stavba samotného vinařství, které je příkladem moderní vinařské architektury. Vinařství sídlí v nové budově, která získala ocenění „Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009“.

Z otevřené terasy vinařství je nádherný výhled na dominantu zdejšího kraje Pálavu a Mušovská jezera. Vinařství je vybaveno nejmodernějšími technologiemi pro šetrné zpracování hroznů a plně respektuje evropské standardy. Vína získávají pravidelně ocenění a medaile na mnoha vinařských soutěžích doma i v zahraničí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist