Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Jakub Šamšula vinařství

21. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  520 x

Seznamte se postupně s finalisty soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích - malá, střední a velká vinařství a o titul absolutní vítěz soutěže. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.. Výsledky budou vyhlášeny 18. ledna na slavnostní galavečeru v Brně.

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Jakub Šamšula vinařstvíPředstavujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Jakub Šamšula vinařství

Jakub ŠAMŠULA vinařství

Kategorie malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Jakub Šamšula je moderní a dynamický vinař z Čejkovic. Specializuje se na výrobu limitovaných partií přívlastkových vín, převážně z bílých odrůd, pocházejících z redukovaných sklizní hroznů.  Celou svou produkci vinařství lahvuje.

Charakteristikou tohoto mladého rodinného vinařství je, že vyrábí úzký sortiment vín, což se trochu vymyká moravským zvyklostem. Šest bílých odrůd, dvě červené, pár lahví sektu. Hlavní důraz je zde kladen na přípravu suchých vín, jež vynikají jemností a čistotou chutě.

Jakub Šamšula s manželkou, tedy nejdůležitější lidé vinařství, vnímají vinařský obor jako poslání, ale také jako každodenní výzvu, věnují se mu tak s plným nasazením a jen ty nejlepší hrozny, které příroda dovolí sklidit, přetvářejí ve víno. Věří, že s ním se zákazníkům dostává do rukou ztělesněná práce ve vinici a sklepě. A vy si tak můžete vychutnat vzácný okamžik souznění s vinařem, vinicí a vinařskou tradicí Čejkovic.

Majitel vinařství Jakub Šamšula se věnuje vínu od prahu dospělosti, kdy převzal rodinný sklep. Je absolventem vinařské školy a mnoha odborných kurzů, čerpal zkušenosti při zahraničních cestách a je členem několika profesních institucí.

Zdroj: Tisková zpráva

 

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist