Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Nové Vinařství, a.s.

4. leden 2018  České nápoje   komentáře (0)  268 x

Seznamte se postupně s finalisty soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích - malá, střední a velká vinařství a o titul absolutní vítěz soutěže. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.. Výsledky budou vyhlášeny 18. ledna na slavnostní galavečeru v Brně.

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Nové Vinařství, a.s.Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Nové Vinařství, a.s.

NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s.

Kategorie velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

Vinařská podoblast: Mikulovská

Nové Vinařství postavilo v roce 2005 velmi moderní vinařství na zelené louce ve stylu zámořských vinařství a hospodaří na více jak 100 ha vinic v blízkosti Pálavských vrchů. Cílí na zákazníky s vysokými nároky na design a kvalitu vína vyrobeného z výhradně moravských hroznů.

Základem kvality vín je už práce s révou přímo ve vinici. Kromě nejmodernější techniky a technologie si vinařství zakládá také na šikovnosti lidských rukou.  Úroda je dělena do tří kvalitativních úrovní, a to na základní, přívlastkovou a selektivní.  Základní surovina je použita na výrobu řad Village, jež jsou vína lehká, šťavnatá a nekomplikovaná. Přívlastková se využívá k výrobě řad Cépage a Cuvée, vína odrůdově typická a v chuti vyrovnaná. Selektivní jsou pro nejvyšší výrobkovou řadu Petangue, s charakteristickým terroir.

V současné době hospodaří pracovníci vinařství na vinicích v obcích Drnholec, Nový Přerov a v Klentnice, ale připravují další rozšiřování do okolí. Od počátku zde používají moderní šroubové a skleněné uzávěry. Vína sbírají pravidelně ocenění na domácích i prestižních zahraničních soutěžích, nejnověji je vinařství držitelem titul absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2018, naší nejvyšší a největší soutěže. Sdružení jsou ve skupině V8.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist