Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

5. leden 2018  České nápoje   komentáře (0)  248 x

Seznamte se postupně s finalisty soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích - malá, střední a velká vinařství a o titul absolutní vítěz soutěže. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.. Výsledky budou vyhlášeny 18. ledna na slavnostní galavečeru v Brně.

Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.Představujeme finalisty soutěže Vinařství roku: Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Kategorie velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice navázala na tradici „Zemské révové školky“ založené v roce 1901, k jejímuž odkazu se hrdě hlásí. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a započaty práce na vyšlechtění odrůd Pálava, Aurelius a Agni. Dnes je to akciová společnost hospodařící na 50 ha vlastních vinic, na nichž je vysázeno více jak 20 odrůd révy vinné v mnoha klonech.

Zajímavostí je také přehlídková vinice nacházející se na terasách nad penzionem, kde je vysázeno celkem 180 různých odrůd révy vinné jako šlechtitelský materiál k ukázkám i k možnému dalšímu šlechtění. Využití nejmodernějších výrobních technologií a postupů doprovází cestu vína od sběru hroznů, přes zrání až k zákazníkům, k nimž se tak dostávají plná, harmonická a elegantní vína, jež jsou často oceňována na prestižních soutěžích vín.

Výrobou vína ale vinařství nekončí. Vinařství provozuje Vinařský penzion André uprostřed vinohradů a tradiční vinařskou výrobu doplňuje o další sortiment, včelařství, činnost bezprostředně související se zemědělskou výrobou, která má navíc silnou vazbu k Velkým Pavlovicím.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist