Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Představujeme naše nejlepší vína

24. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  818 x

Věhlasná francouzská publikace 1000 Vins du Monde (1000 vín světa), která je přirovnávána k michelinskému průvodci po restauracích, přinesla přehled nejlepších světových vín pro rok 2017. Českou republiku v prestižní tisícovce zastupují i Bohemia Sekt Prestige brut Chardonnay, Chateau Bzenec Hibernal pozdní sběr a Habánské sklepy Ryzlink rýnský pozdní sběr. Je to jasný důkaz toho, že naši vinaři patří mezi světovou vinařskou špičku.

Tři čeští zástupci Vins du Monde 2017Tři čeští zástupci Vins du Monde 2017

Publikace 1000 Vins du Monde představuje nejlepší světová vína na základě hodnocení 130 mezinárodních porotců. Knižní žebříček navazuje na 22. ročník mezinárodní pařížské soutěže vín Vinalies Internationales.

„Abychom docenili úspěch dvaceti pěti českých vín v tomto prestižním žebříčku, stačí jej porovnat s výsledky vinařských velmocí, jako je Itálie, která pro svá vína získala třicet šest umístění, nebo s Argentinou a jejími šestnácti zástupci. Za Rakousko třeba uspěla jen tři vína,“ říká k úspěchům David Král, sommelier společnosti BOHEMIA SEKT.

Tuzemské vinařství tak dostalo oficiální punc kvality a degustací českého a moravského vína můžete vyzkoušet skutečně světovou špičku.

Čeští zástupci 1000 Vins du Monde 2017

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut

Jednoodrůdové sekty jsou jedinečné tím, že nic neskrývají – naplno v sobě odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Vychutnejte si požitek z Bohemia Sektu Prestige Chardonnay připravovaného tradiční metodou kvašením v lahvi.

Oceněný sekt ze Starého Plzence má krásně zlatavou barvu s jemným perlením, elegantní vůni citrusových plodů a bílých květů, jeho chuť je bohatá, plná ovocného charakteru s dlouhou dochutí. Skvěle se snoubí s jemně upravenými rybami a vepřovou panenkou.

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut získal četná ocenění, například zlatou medaili na soutěžích Vinalies Internationales 2016, San Francisco IWC 2016, VinAgora Hungary 2016, v prvním kole Prague Wine Trophy 2016 či velkou zlatou medaili na GRAND PRIX VINEX 2016. Aktuálně září i ve výběru 1000 Vins du Monde pro rok 2017.

Možno zakoupit na www.osobnivinoteka.cz | Orientační cena: 235 Kč

Chateau Bzenec Terroir Collection Hibernal 2013 pozdní sběr

Polosuché bílé víno zlatavě žluté barvy s vyšší viskozitou a bohatou vůní slabší intenzity, v níž najdeme tóny zeleného jablka, kdoulí, meruněk a drobného zahradního ovoce. Jeho chuť je šťavnatá, hladká s krásně vyváženým zbytkovým cukrem a pěknou kyselinkou. Zároveň má delší, osvěžující závěr. Skvěle doplňuje jemně upravené drůbeží maso a pečené ryby. Toto víno získalo ocenění Prague Premium Gold v druhém kole soutěže Prague Wine Trophy 2016 a stříbrné medaile na Valtických vinných trzích 2016, Concours Mondial de Bruxelles 2016 a Vinalies Internationales 2016. Aktuálně víno zdobí ocenění žebříčku 1000 Vins du Monde.

Možno zakoupit na www.osobnivinoteka.cz | Orientační cena: 199 Kč

Habánské sklepy Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr

Suché bílé víno zlatavě žluté barvy se střední viskozitou má čisté, středně intenzivní aroma připomínající zralé meruňky či broskve, v pozadí s nádechem rozkvetlé jarní louky. Jeho chuť je středně intenzivní, šťavnatá, navazující na vůni s příjemnou kyselinkou a delší dochutí. Je vynikající kombinací k různým úpravám sladkovodních ryb, ke komplikovanějším studeným předkrmům nebo pikantnější úpravě drůbežího masa. Nejaktuálněji jej zdobí zařazení mezi 1000 nejlepších vín podle publikace Vins du Monde.

Možno zakoupit na www.osobnivinoteka.cz | Orientační cena: 190 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist