Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Proslulá portská vína Royal Oporto

23. leden 2019  České nápoje   komentáře (0)  499 x

Společnost Global Wines, přední český dovozce a prodejce vín, představuje jednu z vlajkových lodí sortimentu, širokou nabídku portských vín Royal Oporto vinařství Real Companhia Velha.

Portugalsko, DouroPortugalsko, Douro

Co je portské víno a jak se vyrábí?

Dezertní likérové víno původem z Portugalska. Vyrábí se z modrých odrůd a z muškátů. Podle původních předpisů se mají hrozny rozšlapat. Po částečném vykvašení šťávy se přidává vinný destilát v takovém množství, aby víno obsahovalo 18 % alkoholu. Mladé víno se uloží do sklepa a znovu alkoholizuje až na 22 %. Aby se dosáhlo vyššího obsahu cukru, přidává se do vína alkoholizovaný mošt. Dnešní technologie jsou jednodušší a obejdou se bez původní přímé účasti lidských nohou. Také obsah alkoholu bývá nižší, ačkoliv portské stále patří mezi nejtěžší dezertní vína. Prospívá mu dlouhá doba zrání v láhvi, až 15 let.

Víceletá portská vína patří k tomu nejlepšímu, co můžete z nabídky portských vín ochutnat. Portské označené jako Tawny je vyrobeno z červených hroznů, zraje v dřevěných sudech a díky postupné oxidaci a dozrávání má zlatavě hnědou barvu. Můžeme v něm cítit vůně ořechů, rozinek, sušeného ovoce, a dokonce karamel nebo kakao. Tato portská vína se díky své plné chuti výborně hodí jako dezertní, pro speciální příležitosti,“ upřesňuje Kamil Gruncl z Global Wines.

Portugalské vinařství Real Companhia Velha a proslulé Royal Oporto

Společnost Real Companhia Velha patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. Výjimečná je svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem světoznámé značky Royal Oporto. „Portské víno je víno fortifikované neboli dolihované. I když se ve světě vyrábí mnoho vín portského stylu, název Port nebo Porto může být použit pouze v souvislosti s víny z portugalského regionu Douro,“ říká Kamil Gruncl z Global Wines.

Pouze výjimečné přírodní a klimatické podmínky tohoto regionu společně s tradičním specifickým způsobem výroby dávají portským vínům ráz jedinečnosti, a činí tak z tohoto vína jeden z hlavních pilířů portugalského kulturního dědictví.

Zdroj: Tisková zpráva

Co je portské víno a jak se vyrábí?

Dezertní likérové víno původem z Portugalska. Vyrábí se z modrých odrůd a z muškátů. Podle původních předpisů se mají hrozny rozšlapat. Po částečném vykvašení šťávy se přidává vinný destilát v takovém množství, aby víno obsahovalo 18 % alkoholu. Mladé víno se uloží do sklepa a znovu alkoholizuje až na 22 %. Aby se dosáhlo vyššího obsahu cukru, přidává se do vína alkoholizovaný mošt. Dnešní technologie jsou jednodušší a obejdou se bez původní přímé účasti lidských nohou. Také obsah alkoholu bývá nižší, ačkoliv portské stále patří mezi nejtěžší dezertní vína. Prospívá mu dlouhá doba zrání v láhvi, až 15 let.

„Víceletá portská vína patří k tomu nejlepšímu, co můžete z nabídky portských vín ochutnat. Portské označené jako Tawny je vyrobeno z červených hroznů, zraje v dřevěných sudech a díky postupné oxidaci a dozrávání má zlatavě hnědou barvu. Můžeme v něm cítit vůně ořechů, rozinek, sušeného ovoce, a dokonce karamel nebo kakao. Tato portská vína se díky své plné chuti výborně hodí jako dezertní, pro speciální příležitosti,“ upřesňuje Kamil Gruncl z Global Wines.

Portugalské vinařství Real Companhia Velha a proslulé Royal Oporto

Společnost Real Companhia Velha patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. Výjimečná je svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem světoznámé značky Royal Oporto. „Portské víno je víno fortifikované neboli dolihované. I když se ve světě vyrábí mnoho vín portského stylu, název Port nebo Porto může být použit pouze v souvislosti s víny z portugalského regionu Douro ,“ říká Kamil Gruncl z Global Wines.

Pouze výjimečné přírodní a klimatické podmínky tohoto regionu společně s tradičním specifickým způsobem výroby dávají portským vínům ráz jedinečnosti, a činí tak z tohoto vína jeden z hlavních pilířů portugalského kulturního dědictví.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Kde se diskutuje?

5.8.2018 15:20
Chody: Permanent Beer Fest

26.2.2018 15:30
Chody: Zlatý Bažant Nealko už se nebude vařit

24.12.2017 09:27
Cibulka: Bohemia Sekt

17.12.2017 08:28
Schovánková: Bohemia Sekt

27.11.2017 10:27
Cibulka: Bohemia Sekt

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist