Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

První značená vína VOC Mělník jdou na trh

26. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  459 x

Zástupci VOC Mělník vybrali první vína, která mohou používat toto označení. Vybrána byla vína Muller Thurgau 2016 a Ryzlink rýnský 2015 z vinařství Luděk Vondrák a Rulandské modré z vinařství Bettina Lobkowicz. VOC Mělník vzniklo v roce 2015 a sdružuje vinařství na Mělnicku.

První značená vína VOC Mělník jdou na trhPrvní značená vína VOC Mělník jdou na trh

Hodnocení vín VOC Mělník se uskutečnilo ve vinařském středisku ČZU v Mělníku za přítomnosti zástupců sdružení. „Požadavky na vybrání vína jsou velmi vysoké. Například Muller Thurgau 2016 musel být barvy zelenkavě nažloutlé, s vůní jemně muškátovou a květinovými tóny a chuť by měla být harmonická s výraznější kyselinkou a jemnou mineralitou a hořčinkou, aby reprezentoval jedinečnost této odrůdy v našem regionu. Kvalita všech zatříděných vín je velmi vysoká a k dostání budou v nejbližší době," sděluje Štěpán Weitosch předseda sdružení. Vybrána byla 3 vína: Muller Thurgau 2016 a Ryzlink rýnský 2015 z vinařství Luděk Vondrák a dále také Rulandské modré z vinařství Bettina Lobkowicz. VOC Mělník vzniklo v roce 2015 jako sdružení vinařů.

Cílem sdružení vinařů VOC Mělník je maximálně využít potenciál hroznů odrůd révy vinné, které jsou pěstovány na nejlepších mělnických tratí.  Mezi uznané odrůdy VOC Mělník patří Ryzlink rýnský, Muller Thurgau, Rulandské modré a kupáž Ryzlinku rýnského a Muller Thurgau. Vína těchto odrůd při dodržení pěstebních technologií a šetrných enologických postupů odráží a využívá terroir Mělníka. Členy VOC Mělník jsou Česká zemědělská univerzita v Praze, Školní statek Středočeského kraje, Bc. Luděk Vondrák a Bettina Lobkowicz.

Co je to VOC?

Vína originální certifikace (VOC) jsou specifická tím, že hrozny, ze kterých jsou tato vína vyrobena, pocházejí výlučně z odrůd a vinic ležících ve schválených, nejvhodnějších polohách daného regionu, které dávají vínům jedinečné vlastnosti. Označení vín VOC existuje souběžně s tzv. germánským systémem dělení vín na jakostní, jakostní s přívlastkem atd. Označení VOC je obdobou apelačních systémů užívaných v jiných zemích např. AOC ve Francii, DOC v Itálii atp.

Více o VOC Mělník na www.vinazcech.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist